|

روند صعودی در بازار سکه و طلا

قیمت انواع سکه و طلا ۱۸ عیار دوازدهم خرداد ۱۴۰۰

قیمت سکه طرح جدید 50 هزار تومان نسبت به دیشب گران شد و به ۱۰ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

قیمت سکه طرح جدید صبح امروز چهارشنبه دوازدهم خرداد 50 هزار تومان نسبت به دیشب گران شد و به ۱۰ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسید. اما سکه طرح قدیم یا همان تمام‌بهار آزادی، بدون تغییر ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی هم نسبت به دیروز 40 هزار تومان گران تر شد به  پنج میلیون و ۹9۰ هزار تومان رسید، اما ربع‌سکه بدون تغییر ماند و به قیمت سه میلیون و ۸۸۰ هزار تومان معامله شد قیمت سکه گرمی با 20 هزار تومان افزایش به دو میلیون و ۳5۰ هزار تومان رسید و ارزش هر گرم طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۹7 هزار تومان رسیده.

قیمت انواع سکه و طلا ۱۸ عیار

انواع سکه و طلانرخ خریدنرخ فروش
سکه طرح قدیم۱۰ میلیون و 500 هزار تومان۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان
سکه طرح جدید۱۰ میلیون و 780 هزار تومان10 میلیون و 980 هزار تومان
نیم‌سکهپنج میلیون و 870
 هزار تومان
5 میلیون 990 هزار تومان
ربع‌سکهسه میلیون و ۸۰۰ هزار تومانسه میلیون و ۸۸۰ هزار تومان
سکه گرمیدو میلیون و ۲50 هزار توماندو میلیون و 35۰ هزار تومان
مثقال طلا ۱۸ عیار-چهار میلیون و ۷۵2 هزار تومان
گرم طلا ۱۸ عیار-یک میلیون و ۹۷ هزار تومان

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به نوسانات نرخ ارز و انس جهانی طلا در چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: در بازار دیروز انس جهانی افزایش یافت و در کنار افزایش قیمت دلار، قیمت سکه و طلا در بازر داخلی با روند صعودی همراه بود.

او در ادامه درباره نزدیک بودن به انتخابات توضیح داد: به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری انتظار می‌رود رفته رفته یک روند تعادلی در بازار دلار شکل بگیرد اما در چند روز گذشته برخلاف انتظارها نرخ ارز روند نوسانی را داشت و به مرز ۲۵ هزار تومان نزدیک شده است.

درباره آینده بازار طلا و سکه ابراهیم محمدولی فاکتور اصلی را قیمت دلار می‌داند. با توجه به روند افزایشی دلار در چند روز گذشته و نزدیک شدن به کانال ۲۵ هزار تومان، تقاضا کاهش پیدا می‌کند. اگر روند افزایشی قیمت دلار ادامه داشته باشد عرضه و تقاضا در بازارهای دلار و طلا تغییر پیدا می‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها