|

گزارش و تصاویر نخستین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

نخستین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم صبح امروز با حضور در تالار بزرگ وزارت کشور ثبت نام خود را انجام دادند.

لینک کوتاه کپی شد

ثبت نام داوطلبان نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از صبح امروز در وزارت کشور آغاز شد. در وزارت کشور امکان ثبت نام همزمان ۴۰ نفر از نامزدها در انتخابات فراهم است. نخستین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم صبح امروز با حضور در تالار بزرگ وزارت کشور ثبت نام خود را انجام دادند. نامزدهای انتخابات تا روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ (به مدت ۵ روز) می‌توانند داوطلبی خود در این انتخابات را در وزارت کشور ثبت کنند. 

4565381

بر اساس اطلاعیه شماره ۱۴ وزارت کشور و به استناد ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری، داوطلبان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط رجال مذهبی، سیاسی، ایرانی الاصل، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، مدیر و مدبر، دارای حسن سابقه و امانت و تقوی و مومن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور باشند. 

4565376

 بر اساس ماده ۵۵ قانون، اصل شناسنامه عکس دار و چهار (۴) برگ تصویر کلیه صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن و دو (۲) قطعه عکس ۴ × ۶ جدید به عنوان مدارک ثبت نام مورد نیاز است. پس از پایان ثبت نام ها، مرحله بعدی انتخابات با نقش آفرینی شورای نگهبان پیش خواهد رفت.

4565380

شورای نگهبان از صبح ۲۶ اردیبهشت تا عصر ۳۰ اردیبهشت به مدت ۵ روز صلاحیت داوطلبان نامزدی در انتخابات را بررسی و احراز خواهد کرد. 

4565382

اخذ رای از نخستین ساعات روز ۲۸ خرداد آغاز خواهد شد و وزارت کشور درباره ساعت پایان رای گیری با توجه به شرایط جاری تصمیم خواهد گرفت. مدت زمان ثبت‌نام‌ها طولانی است و بیش از یک ساعت برای هر داوطلب به طول می‌انجامد.

4565373

منبع: همشهری

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها