|

چه شد که ناغافل مشهد سیل آمد؟

باران سیل آسا همراه با رعد و برق در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز شروع و در مشهد منجر به آبگرفتگی در خیابان‌ها و تاریکی آسمان در این کلانشهر شد.

لینک کوتاه کپی شد

مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی صبح امروز اعلام کرده بود که وزش باد شدید همراه با رگبار باران و رعدوبرق و بارش تگرگ همچنان تا اواسط هفته آینده در خراسان رضوی ادامه دارد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از خبرآنلاین؛ طی روز گذشته هم بارش در این منطقه پیش‌بینی شده بود و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، دیروز، ۲۵ اردیبهشت نیز بیشترین میزان بارش از شهرستان‌ طرقبه‌شاندیز به‌میزان ۵.۱ میلی‌متر و قوچان به‌میزان ۴.۴ میلی‌متر بوده است. میزان بارش در شهر مشهد ۱.۲ میلی‌متر بود.

اما آنچه که امروز رخ داد، متفاوت بود، باران سیل آسا همراه با رعد و برق در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز شروع و در مشهد منجر به آبگرفتگی در خیابان‌ها و تاریکی آسمان در این کلانشهر شد.

بر اساس اعلام سرپرست مدیریت بحران خراسان رضوی، در مشهد ظرف یک ساعت ۳۸ میلی‌متر باران بارید. در واقع علت اولیه سیل مشهد این حجم از بارش است.

همچنین به گفته فرماندار مشهد، شمار جانباختگان سیل مشهد به ۵ نفر افزایش یافته است و آن‌طور که هلال‌احمر خراسان رضوی اعلام کرده ۱۲ نفر در سیل خراسان رضوی مفقود شده‌اند.

1843714_312

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی