|

ضرر ۱۵۰ میلیونی پژو پارس به متقاضیان سامانه یکپارچه

وام 100 میلیونی ایران خودرو برای پژو پارس نویسانی که پول ندارند

ایران خودرو در اطلاعیه‌ای از تسهیل شرایط پرداخت وجه خودروهای پیشنهادی برای طرح جایگزینی با پارس خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- در پی خواست متقاضیانی که نسبت به تامین مابه‌التفاوت وجه پارس با محصول جایگزین، اظهار نگرانی کرده‌اند، این خودروساز در اطلاعیه‌ای عنوان کرد: در راستای احترام به خواست مشتریان، بهره‌مندی از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بدون سود برای تبدیل محصول پارس به خودرو جایگزین فراهم شده است.

این خودروساز تاکید کرده، با توجه به لزوم اجرای مصوبه شورای عالی استاندارد، مبنی بر ارتقای استانداردهای تولید خودرو در کشور و نظر به رعایت استانداردهای اجباری در تمامی محصولات ایران‌خودرو، ادامه تولید محصول پارس در سال ۱۴۰۳، به دلیل عدم توانایی آن در تطابق با استانداردها، منوط به دریافت تاییدیه‌های لازم است.

لذا این شرکت به منظور رعایت حقوق مشتریانی که خودرو پارس را از طریق سامانه یکپارچه انتخاب کرده‌اند، امکان انتخاب سایر محصولات را فراهم کرده است.

ایران‌ خودرو تصریح کرده، به منظور رعایت حال مشتریان ، ۱۰۰ میلیون‌ تومان از وجه خودروهای جایگزین را بدون دریافت سود و در اقساط ۱۲ ماهه دریافت خواهد کرد.

اما داستان چیست و چرا کسانی که پژو پارس ثبت نام کردند باید زیر بار افزایش قیمت بروند؟

به گزارش فرارو؛ ماجرای توقف تولید پژو پارس بعد از حرف‌وحدیث‌های فراوان بالاخره سروشکل رسمی گرفته و حالا متقاضیانی که آماده پرداخت تقریبا ۳۰۹ میلیون تومان برای پژو پارس XU۷P بودند باید ۱۵۰ میلیون بیشتر بابت سورن پلاس و نزدیک ۱۹۰ میلیون بیشتر به‌خاطر ۲۰۷ دنده‌ای سقف‌شیشه‌ای جور کنند.

طرح جایگزینی پژو پارس با عرضه مدل‌هایی آغاز شده که حداقل ۱۵۰ میلیون بیشتر از خود پژو پارس قیمت دارند. سورن پلاس و پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف‌شیشه‌ای گزینه‌های پیشنهادی ایران‌خودرو به متقاضیانی است که از اسفند پارسال چشم‌انتظار دریافت پژو پارس هستند، اما ماجرای اجباری بودن استاندارد‌های ۸۵ گانه و به‌تبع آن توقف تولید پژو پارس، برنامه‌ آن‌ها را عوض کرده است. 

پژو پارس؛ جدید‌ترین قربانی استاندارد‌های ۸۵ گانه

طرح جایگزینی پژو پارس که مختص اولویت‌های بخش دوم زمستان محصولات ایران‌خودرو برگزار می‌شود، کاملا به ماجرای توقف تولید این محصول ارتباط دارد. اجباری بودن رعایت استاندار‌های ۸۵ گانه که به‌درستی و با پافشاری سازمان ملی استاندارد انجام می‌شود تا الان به داستان مدل‌های زیادی مثل ساینا دنده‌ای، تیبا و ... پایان داده و می‌توانیم پژو پارس را جدید‌ترین قربانی این ماجرا بدانیم.

توقف تولید پژو پارس اولین‌بار از سوی رئیس سازمان ملی استاندارد پاییز امسال مطرح شد و آن زمان مهدی اسلام پناه گفته بود: قانون مربوط به استاندارد‌های اجباری در صنعت خودرو اجرا می‌شود و تولید کنندگان باید خود را با قوانین استاندارد منطبق کنند تا ضمن رعایت حق مصرف کننده، ظلمی از جانب تولید کننده به مصرف کننده وارد نشود.

تفاوت قیمت پژو پارس و گزینه‌های جانشین

طرح جایگزینی پژو پارس با عرضه مدل‌هایی دراختیار متقاضیان سامانه قرار گرفته، که حداقل نزدیک ۱۵۰ میلیون گران‌تر از خود پژو پارس قیمت دارند.

پژو پارس XU۷P درحالی به آخر خط رسید که آخرین قیمت اعلام‌شده از سوی ایران‌خودرو برای این محصول ۳۰۹ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان بود.

طرح جایگزینی پژو پارس حالا با عرضه مدلی مثل سورن پلاس آغاز می‌شود که در کارخانه ۴۵۹ میلیون و ۱۱۸ هزار تومان قیمت دارد. یا پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف‌شیشه‌ای ارتقایافته ناقابل ۴۹۸ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان قیمت خورده است. یعنی ۱۸۹ میلیون و ۳۹ هزار تومان بیشتر از چیزی که متقاضیان سامانه برای پژو پارس کنار گذاشته بودند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها