|

حباب سکه ترکید؟

وقتی پای سکه بازان لغزید و قیمت ها یک میلیونی پایین آمد

قیمت سکه امامی که ۲۱ اردیبهشت در محدوده ۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار داشت، روز گذشته تا ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پایین آمد

لینک کوتاه کپی شد

به دنبال نوسانات کاهشی قیمت دلار و طلا در معاملات دیروز، پای سکه‌بازان هم لغزید و قیمت سکه در حدود یک میلیون تومان ریزش کرد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اکوایران؛ بررسی‌ها در هفته جاری حکایت از زمین خوردن سکه امامی دارد. قیمت سکه امامی که ۲۱ اردیبهشت در محدوده ۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار داشت، روز گذشته تا ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پایین آمد اما در نهایت در محدوده ۳۰ میلیون ۳۰۰ هزار تومان به فروش رسید. این قیمت در واقع کاهش ۲ میلیونی ۱۰۰ هزار تومانی در بازه زمانی روز شنبه تا چهارشنبه هفته جاری را نشان می‌دهد.

همزمان با کاهش قیمت سکه، حباب آن نیز در حال تخلیه شدن است.

حباب سکه امامی که در اولین روز هفته جاری (شنبه ۲۳ اردیبهشت) در محدوده ۶ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان ایستاده بود‌، امروز پنج شنبه (28 اردیبهشت) در سطح ۶ میلیون و 505 هزار تومان قرار گرفت که نشان دهنده کاهش 3.4 درصدی است.

قیمت انواع سکه و طلا پنجشنبه 28 اردیبهشت

طلا 18 عیار و انواع سکه

چهارشنبه

امروز

طلا 18 عیار

دو میلیون و 516 هزار تومان

دو میلیون و 506 هزار تومان

امامی

30 میلیون و 300 هزار تومان

30 میلیون و 270 هزار تومان

طرح قدیم

27 میلیون و 570 هزار تومان

26 میلیون و 880 هزار تومان

نیم‌سکه

17 میلیون و 990 هزار تومان

16 میلیون و 970 هزار تومان

ربع‌سکه

11 میلیون و 100 هزار تومان

10 میلیون و 660 هزار تومان

یک گرمی

شش میلیون و 530 هزار تومان

شش میلیون و 450 هزار تومان

در شرایط فعلی، هم سکه و هم دلار در یک مرز حمایتی حساس ایستاده‌اند. تحلیلگران باور دارند در صورتی که پای دلار سست شود ممکن است روند کاهشی قیمت سکه هم ادامه پیدا کند.

با این حال، شب گذشته در معاملات پشت خطی از سرعت کاهشی سکه و دلار کم شد. عده‌ای از معامله‌گران تصور می‌کنند که با توجه به شرایط تورمی موجود نباید انتظار تداوم کاهش قیمت سکه را داشت، اما برخی هم نظر دیگری دارند.

اولین مرز حمایتی فیبوناچی برای سکه امامی محدوده ۳۰ میلیون و ۲۴۷ هزار تومان است، حمایت دوم نیز در محدوده ۳۰ میلیون و ۵۴ هزار تومان قرار دارد. در صورتی که این نقطه حمایتی بشکند احتمال برگشت به کانال ۲۹ میلیون تومان و ریزش تا سطح ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان وجود دارد.

از سوی دیگر، اولین مرز مقاومتی محدوده ۳۰ میلیون و ۸۷۴ هزار تومان است که درصورتی که فلز زرد رنگ داخلی به این سطح برسد و بالای این محدوده ثبیت دهد، در مقاومت دوم به ۳۱ میلیون و ۶۸ هزار تومان و در مقاومت سوم به نزدیک ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی