|

تغییر دوباره ساعت کاری ادارات؛ از کی باید 6 صبح سرکار باشیم؟

قرار است ساعت کاری ادارات از ۱۵ خرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه تغییر کند.

لینک کوتاه کپی شد

امسال قرار شد ساعت کار ادارات در تابستان تغییر کند. تصمیمی که با انتقادات بسیار زیادی همراه شد. زیرا قرار بود ساعت کاری ادارات از ۶ صبح تا ساعت ۱۳ باشد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ایسنا؛ این مساله در حالی مطرح شده بود که ساعت بازگشایی مدارس یک ساعت و نیم دیرتر از ساعت آغاز به کار ادارات بود و این نگرانی و سوال وجود داشت که والدین شاغل چگونه باید فرزندان خود را به مدرسه ببرند آن هم در حالی که ادارات حداقل یک ساعت زودتر از مدارس بازگشایی میشود؟

حالا رئیس سازمان اداری استخدامی کشور اعلام کرده که قرار است ساعت کاری ادارات از ۱۵ خرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه تغییر کند. یعنی زمانی که احتمالا مدارس دانش آموزان هم تعطیل شده و مشکل خانواده‌ها در این بار حل می شود.

میثم لطیفی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تغییر ساعت کار کارکنان اظهار کرد: در سال گذشته از اول خرداد تعییر ساعت اعمال شد ولی امسال این امر از پانزدهم خرداد اعمال شد که مدارس تقریباً تعطیل شده‌اند و برای عمده مخاطبان ما در کارکنان دولت که معلمان آموزش و پرورش هستند، تقریباً این مشکل دانش‌آموزان حل خواهد شد.

وی افزود: هماهنگی لازم با شهرداری در تهران و کلانشهرها صورت گرفته است که مسئله مترو و جابه‌جایی‌ها به گونه‌ای تنظیم شود که کارکنان دولت با مشکلی برای جابه‌جایی از اطراف شهر مواجه نشوند.

وی با اشاره به موضوع بهره‌وری گفت: در دنیا مطالعاتی در مورد تنطیم ساعت با نور آفتاب شده است. امسال از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور این شرایط را داریم ولی از ۱۵ شهریور که برای سال تحصیلی جدید آماده می‌شویم. این تغییر ساعت به‌حال قبل برخواهد گشت که برای دستگاه‌های متعدد متفاوت است.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی