|

کارت واکسن آسترازنکا؛ 5 میلیون تومان!

عده‌ای سودجو، با دسترسی به سامانه‌های وزارت بهداشت و با گرفتن مبلغ بین ۲ تا ۵ میلیون تومان، اطلاعات واکسیناسیون افراد را تغییر می‌دهند

لینک کوتاه کپی شد

 بازار سیاه کارت واکسن کرونا؛ وقتی همه دنبال گواهی آسترازنکا هستند

روزنامه همشهری در گزارشی از دلالی و تخلف در تهیه گواهی واکسن آسترازنکا در ایران خبر داده است.

یکی از شهروندانی که برای سفر به یکی از کشورهای اروپایی به دلال بابت تهیه کارت واکسن معتبر پول پرداخت کرده است، به همشهری گفت:«دو هفته قبل یکی از دوستانم شخصی را به من معرفی کرد که می‌توانست تغییراتی در اطلاعات ثبت‌شده من در تزریق واکسن انجام دهد.»

او مبلغ اعلام شده برای انجام این کار را ۲ تا ۵ میلیون عنوان می‌کند و می‌گوید: «با تخفیف کار من را با ۳ میلیون تومان انجام دادند و تمام اطلاعات تزریق واکسنم در سامانه حذف شد. در حال حاضر کارت واکسن با تزریق دو دوز واکسن آسترازنکا را دریافت کرده‌ام و مشکلی هم برای دریافت کارت بین‌المللی وجود ندارد.».

اما خبر دیگر درباره کاسبی صدور کارت واکسن آسترازنکا مربوط به کسانی است که به گفته خودشان تمایلی به تزریق واکسن ندارند، اما برای این که مشکلی در آینده برای آن‌ها به وجود نیاید می‌توانند با پرداخت یک میلیون تومان کارت واکسن آسترازنکا با مُهر یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی را دریافت کنند.

در این باره یکی از کسانی که این کارت را بدون تزریق واکسن دریافت کرده به همشهری می‌گوید: «اعتقادی به تزریق واکسن ندارم، اما از محل کارم اصرار دارند که حتما واکسن تزریق کنیم. به همین دلیل در یکی از مراکز یکی از متصدیان آنجا برایم کارت واکسن صادر کرد و من هم همان کارت را به محل کارم ارائه کردم. نه سفر خارجی می‌روم که کارت بین‌المللی بخواهم و نه قرار است که پیگیر کد ملی‌ام باشند که واکسن تزریق کرده‌ام یا نه؟ هر زمان هم که این اتفاق رخ دهد اگر مجبور باشم واکسن می‌زنم و کد ملی‌ام هم ثبت می‌شود.»

به گفته نریمان صدری، یکی از فعالان حوزه واردات دارو، تقاضای جهانی برای دریافت واکسن آسترازنکا به‌دلیل تأیید آن از سوی وزرات‌های بهداشت کشورهای اروپایی و آمریکا بالا رفته است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه