|

گرد و خاک فائزه هاشمی در کلاب هاوس

از پیشنهاد جنجالی احمدی نژاد تا نه به انتخابات!

فائزه هاشمی در سخنانی جنجالی در کلاب‌هاوس گفت اصلاحات به بن بست رسیده و وی در انتخابات رای نخواهد داد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- فائزه هاشمی در ماه‌های اخیر و همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری 1400 مصاحبه‌های جنجالی زیادی با رسانه‌های مختلف داشته که منجر به واکنش‌های زیادی هم از سوی چهره‌های سیاسی و کاربران در شبکه‌های اجتماعی شده است. وی در شب سه‌شنبه 24 فروردین هم با حضور در میزگرد «انتخاب»  در کلاب‌هاوس و اظهارات درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو موجب سروصدای زیادی شده است. گفتگوی 6 ساعته هاشمی در کلاب‌هاوس تا نیمه‌های شب ادامه داشت و برگزارکنندگان گفتند حدود 16 هزار در آن حاضر بوده‌اند.

من در انتخابات رای نمی‌دهم

فائزه هاشمی در این گفتگو درباره شایعات پیرامون نامزدی‌اش در انتخابات 1400 با تاکید بر نامزد نشدنش در انتخابات ریاست جمهوری گفت: یک سال و نیم است که به حزب کارگزاران نمی‌روم، در انتخابات به عنوان کاندیدا هم ثبت‌نام نمی‌کنم. مشکلم رد صلاحیت شورای نگهبان نیست؛ مشکلم عملکرد اصلاح‌طلبان است که رای هم نمی‌دهم.»

هاشمی در بخش دیگری از اظهاراتش در پاسخ این سوال که آیا در صورت کاندید شدن برادرش، محسن هاشمی در انتخابات 1400 باز هم رای نخواهد داد، تاکید کرد: «من محسن را مدیر قوی‌ای می‌دانم، فکر می‌کنم هر جا قرار بگیرد می‌تواند موفق باشد. به عنوان رییس جمهور با نگاه فعلی رای نمی‌دهم، ولی اگر بیاید و پیروز شود، از پسش برمی‌آید.»

نماینده سابق مردم تهران همچنین بعد از انتقاد یکی از حاضران به تصمیم وی برای تحریم انتخابات 1400 قبل از معرفی کاندیداها، گفت: «اگر در 2 ماه آینده کسی بیاید که بتواند آن شاخصه‌ها(شاخصه‌های اصلاح‌طلبی) را داشته باشد، این شجاعت را دارم ارزیابی‌ام را تغییر دهم.» همچنین وی در توضیح دلایل رای ندانش، تصریح کرد: «رای ندادن برای این است که که در آینده ابراز ندامت نکنم. من دلیلم برای رای ندادن به بن‌بست رسیدن اصلاحات است. رای ندادن یک استراتژی و یک اقدام فعال است وقتی رای دادن به نتیجه نمی‌رسد. من اگر عملی ببینم که معنای آن رفتن به سمت اصلاحات باشد، رای خواهم داد؛ مثل آزادی زندانیان، ایجاد رابطه با کشورهایی که بیهوده با آن‌ها قطع رابطه کرده‌ایم.»

احمدی‌نژاد به من پیشنهاد معاون اولی داد

فائزه هاشمی همچنین در این گفتگو از پیشنهاد محمود احمدی‌نژاد به وی برای معاون اولی خبر داد: «احمدی‌نژاد به من پیشنهاد معاون اولی برای انتخابات 1400 داد، من قبول نکردم چون سال 88 را نمی‌توانم فراموش کنم؛ درخواست ائتلاف داد، قبول نکردم... احمدی‌نژاد به من پیشنهاد مناظره دادند، اما من قبول نکردم، ایشان را سلامت نمی‌دانم؛ حرف آقای میرحسین در مورد ایشان درست بود، ایشان توی دوربین زل می‌زند و دروغ می‌گوید.» البته دفتر محمود احمدی‌نژاد با انتشار اطلاعیه‌ای ادعای خانم هاشمی مبنی بر پیشنهاد معاون اولی به وی را تکذیب کرده است.

فرزند آیت‌الله هاشمی همچنین در ادامه با دفاع از عملکرد پدرش به طور ضمنی از کارنامه اصلا‌طلبان و روحانی انتقاد کرد: «حملات جناح چپ به آیت‌الله هاشمی زیربنا شد برای آمدن احمدی‌نژاد. این تخریب‌های اصلاح‌طلبان علیه پدر در پیروزی احمدی‌نژاد موثر بود... پدر با وزنه‌ای که داشت می‌توانست کشور را به سمت اصلاحات ببرد. با درگذشت پدر دولت آقای روحانی شعارها را فراموش کردند و از آن برگشتند؛ حتی اصلاح‌طلبان هم از راه خود جدا شدند. هر چه به اصلاح‌طلبان می‌خواستم بگویم و بفهمانم که ما داریم از مردم دور می‌شویم، راهی نتوانستم پیدا کنم.»

من اگر نامزد شوم رد صلاحیت می‌شوم

فائزه هاشمی چندی پیش هم به همراه مادرش مصاحبه‌ای با روزنامه شرق داشت که در آن در مورد ثبت‌نامش در انتخابات ریاست جمهوری 1400  خطاب به مادرش گفته بود: «من رد صلاحیت می‌شوم. یعنی هر زنی که بخواهد کاندید ریاست جمهوری بشود، احتمالا رد صلاحیت می‌شود. به نظر شما این این درست است که خانم‌ها را رد صلاحیت می‌کنند؟»  البته کمی بعد روزنامه کیهان در واکنش به این سخنان هاشمی و با اشاره به اظهارات پیشین وی درباره آرزویش برای پیروزی مجدد ترامپ نوشت: «کسی که چند ماه قبل به صراحت گفت آرزویش این بوده که ترامپ پیروز شود تا فشار حداکثری بر مردم ایران ادامه یابد، واقعا تصور می‌کند که باید تایید صلاحیت شود؟»

فائزه هاشمی در مصاحبه جنجالی دیگری با انصاف نیوز در سال گذشته از تمایلش به پیروزی مجدد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخن گفته و تاکید کرده بود: «به خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق می‌افتاد. شاید اگر فشارهای آقای ترامپ ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم؛ این تغییر سیاست‌ها حتما به نفع مردم می‌توانست اتفاق بیفتد.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها