|

اعتراف آمریکا به تسلیحاتی نبودن برنامه هسته ای ایران

اذعان جامعه اطلاعاتی آمریکا به تسلیحاتی نبودن برنامه هسته ای ایران

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- جامعه اطلاعاتی آمریکا در گزارشی رسما اذعان کرده است که جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی هیچ گونه فعالیتی برای تولید تسلیحات اتمی ندارد.

دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا در تازه ترین گزارش خود موسوم به "بررسی و ارزیابی تهدیدات جهانی"، کشورهایی مثل روسیه، ایران، چین و کره شمالی را مهمترین تهدیدات علیه ایالات متحده دانسته است. 

بر اساس این گزارش اطلاعات ملی آمریکا در ادامه افزود: چین به خاطر تلاش های گسترده اش برای نفوذ در مناطق مختلف جهان، بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده و نظم نوین جهانی است. 

در این گزارش آمده است: چین، روسیه، ایران و کره شمالی توانایی و پتانسیل لازم برای پیشبرد منافع خود و ضربه زدن به منافع آمریکا و متحدانش در سراسر جهان را در اختیار دارند. 

اطلاعات ملی آمریکا در این گزارش به ایران نیز اشاره کرده و نوشته است: ارزیابی و جمع بندی گزارش نهادهای اطلاعاتی ایالات متحده نشان می دهد ایران در شرایط کنونی هیچ گونه فعالیت مهم و قابل توجهی برای تولید تسلیحات اتمی انجام نمی دهد و البته اگر آمریکا تحریم های اعمال شده علیه برنامه هسته ای تهران را کاهش ندهد، مقام های ایرانی تمایلی برای مذاکره با واشنگتن نخواهند داشت.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی