|

همسان سازی حقوق بازنشستگان تورم زاست؟

معاون دفتر مطالعات اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تورم را افزایش می‌دهد و صندوق‌های بازنشستگی را ورشکست خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

سید سجاد پادام، معاون دفتر مطالعات اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس: سال ۹۹ دولت می‌خواست همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را از سازمان تأمین اجتماعی آغاز کند، ولی به دلیل اینکه تأمین اجتماعی سرمایه نداشت سراغ صندوق‌های کشوری رفت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از نوداقتصادی، بعد از همسان‌سازی حقوق صندوق‌های کشوری، بازنشستگان تحت پوشش تأمین اجتماعی اعتراض کردند، ولی تأمین اجتماعی سرمایه‌ای برای همسان‌سازی حقوق نداشت و دولتی‌ها بجای طلبی که تأمین اجتماعی از دولت داشت منابعی را برای همسان‌سازی حقوق مشخص کردند که تنها برای دو سال طرح همسان‌سازی کفایت می‌کرد.

مجلس هم در تصویب این طرح مقصر است چرا که این طرح بصورت تبعیض آمیز اجرا شد و رویکرد صندوق‌های بازنشستگی تنها بیمه‌ای است و حمایتی نیست. دولت برای تأمین مالی همسان‌سازی حقوق‌ها شرکت‌های ورشکسته‌ای مثل هپکو را به تأمین اجتماعی داد که امکان نقدشوندگی ندارند.

دولت امسال ۱۴٠ هزار میلیارد تومان از بودجه به صندوق‌های بازنشستگی کشوری کمک کرده است و این مبلغ در سال ۱۴٠۱ به ۲٠٠ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این موضوع تورم شدیدی را ایجاد می‌کند و صندوق‌های بازنشستگی به سمت ورشکستگی خواهند رفت.

 • م.ر ارسالی در

  از ریاست محترم مجلس و نمایندگان شریف انتظار داریم لایه همسان سازی را هرچه زودتر قانونی کنندما بازنشستگان از تیر ماه چشم به انتظاریم چون در سال ۹۹ این کار انجام شده واگر این کارشناس محترم تو مجلس بود چرا زمان دولت ۱۲ اعتراض نکردید. پول باز نشستگی را که ۳۰سال از حقوق کم شده ماهانه میگیریم .خدا را خوش نمی آیید بیایید این پول باز نشستگی را شما خرج کنید به خدا بعد ده روز تا سر برج فانوس بدستیم.

 • خسرو بقایی ارسالی در

  همه میدونن بالا رفتن نقدینگیی یعنی تورم ولی اگر حقوق ها را کم کنن تورم پایین مییاد یا علی مدد ولی اگر نمیتونن جلو تورم را بگیرن به موضوعات هاشیه ای وارد نشن فکر کردید الان یک شاغل یا بازنشسته دختر یا پسری داشته باشه و بخواد او را بفرسته خونه بخت حداقل باید چهارصد تا پانصد ملیون هزینه کنه این بلا را کی سر ما آورده که حالا همه تورم ستیز شدن ار قدیم گفتن یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به مردم نخورید و نپوشید و نکنید تا زیر دستان هم درس بگیرن

 • ناشناس ارسالی در

  کمتر دزدی کنید سرطان بگیرید الهی داغ بچه هاتونو ببینید

 • بدبخت ارسالی در

  بله حقوق 350 ميليون تورم زانيست ولي حقوق5يا10 ميليون تورمزااست اخرتي است ما كه با اين فلاكت زندكي كرديم كناه زن بجه ما كردن شماست برا ان دنيا ما خري مي خواهيم سوار بشيم خداي است اخرتي هم هست

 • ناشناس ارسالی در

  آقای نمایندگان من بجای شما خجالت میکشم از اینکه افزایش حقوق بازنشستگان تورم زاست بگوئید حقوقها و مزایای؟؟؟!!!!نمایندگان و امثال شما تورم زاست

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه