|

وزیر پیشنهادی و وعده تسهیل رتبه بندی و افزایش حقوق معلمان

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معتقد است که طرح رتبه‌بندی، بهترین بستر برای ارتقای همزمان معیشت معلمان و کیفیت آموزشی است.

لینک کوتاه کپی شد

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت سیزدهم گفت: من مدیر مدارس خصوصی به این مفهوم نبودم، توضیح دادم، این یک گونه ای از مدارس هست که سود آوری موضوعیت ندارد، بنده مالکیتی نسبت به آن مدارس نداشتم تعارض منافع زمانی هست که باغگلی یکی از سهام داران آن مجموعه هست و سالانه از سود آن مجموعه دریافت می‌کند، این می‌شود یک منفعت برای بنده، یک وقت هست که باغگلی از آنجا انتفاعی نمی برد، جهت اطلاع من نیروی مامور از دانشگاه به مدارس امام رضا(ع) بودم.

باغگلی در ابتدا با اشاره به فراهم کردن امکانات برای معلمان گفت: برای خدمت یک پزشک متخصص در منطقه محروم تمام امکانات بسیج می‌شوند ولی به معلم میگویند برو فلان منطقه محروم و خودت مشکل را حل کن این امکانات برای معلم را باید فراهم کرد.

حسین باغگلی در پاسخ به سوال مسئله رتبه بندی و افزایش حقوق معلمان گفت: نباید رتبه بندی را فقط محدود به افزایش حقوق کنیم؛ بلکه باید از آن به عنوان یک مسیر برای افزایش کیفیت آموزش استفاده کنیم. شاخص های رتبه بندی باید به نفع کیفیت بخشی باشد.

وی ادامه داد: اصل تصویب در مجلس است و تأمین آن از سمت دولت است. این هماهنگی اتفاق بیافتد اجرا خواهد شد و مشکلی وجود ندارد. ما از جامعه‌ی فرهنگی انتظار داریم درک کند که همه‌چیز دست یک نفر نیست. ما تاجایی که توان داریم برای افزایش حقوق تلاش خواهیم کرد.

  • صادق ارسالی در

    رئیس جمهور با معرفی یک نیروی گمنام بدون تجربه و ناآگاه با آموزش و پرورش نشان دادند که تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم از اولویت های ایشان نیست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه