|

نظر وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمان

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی مدنظر مجلس چیزی بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد بودجه می‌ طلبد.

لینک کوتاه کپی شد

حسین باغگلی وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم درباره رتبه‌ بندی معلمان گفته است: طرح اولیه ای که دولت به مجلس ارائه کرده است بدون در ظر گرفتن بازنشستگان ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داشته است. مجلس این رقم را تا ۶۱ هزار میلیارد تومان افزایش می دهد تا بازنشستگان هم در نظر گرفته شود. رتبه بندی مدنظر مجلس چیزی بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد بودجه می‌ طلبد. چنین نگاهی به حقوق معلمان اجرایی نیست و خود مجلس در حال اصلاح این موضوع است.

به گزارش«شایانیوز»، امروز همچنین اعضای کمیسیون آموزش با وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش جلسه ای داشتند که یکی از موراد مورد بحث موضوع رتبه بندی معلمان و صندوق ذخیره فرهنگیان بوده است. بر اساس اعلام مرادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس، اعضای کمیسیون آموزس مجلس با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جلسه چالشی داشتند . به گفته مرادی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پای صحبت‌های باغگلی، وزیر پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش نشست. سن وزیر و اینکه چرا وزیر پیشنهادی، آموزش و پرورشی نیست، سوالات برخی از نمایندگان بود.آموزش مجازی، رتبه بندی فرهنگیان و مدارس مناطق محروم مسائل مورد بحث این جلسه بود.

وعده وزیر پیشنهادی درباره رتبه بندی معلمان

بلاخره تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان به دولت سیزدهم موکول شد. در دولت گذشته اختلاف نظر دولت و مجلس باعث کندی فرآیند بررسی این لایحه در مجلس شد. حال باید دید این موضوع در دولت جدید چگوه پیگیری خواهد. البته بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان حسین باغگلی وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم اعلام کرده است که پیگیر لایحه رتبه بندی معلمان خواهد بود. او گفته:تا زمانی که مسائل معیشتی معلمان از طریق دولت حل و فصل نشود. نمی توان انتظار داشت که شأنیت معلمان در جامعه پذیرفته شود. لذا پیگیری «طرح رتبه بندی» حتماً در دستور کار ما قرار خواهد گرفت البته نگاه تخصصی که از آن صحبت کردیم با استفاده از ظرفیت های رتبه بندی به ما کمک خواهد کرد که کیفیت توانمندی های معلمانمان در این مسیر افزایش پیدا کند.

پیگیری رتبه بندی معلمان در دولت سیزدهم

وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم گفت: در برنامه‌های چهار ساله‌ام سعی کرده‌ام برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین چهار محور اصلی «مدیریت و راهبری»، «معیشت و منزلت معلمان »، «کیفیت آموزشی» و «عدالت آموزشی» را تعیین و با تمرکز بر این محورها، اقداماتی را برای تحقق اهداف در این چهار ۴ سال و سال های بعد انجام دهم.حسین باغگلی در نشست با مدیران کل آموزش و پرورش استان ها که در بستر مجازی و از طریق «شبکه شاد» برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: سال تحصیلی گذشته به دلیل شیوع کرونا، برای همکاران ما در لایه های مختلف آموزشی، سالی پرکار و سخت بود که در آن با چالش های زیادی روبرو شدیم و امیدوارم بتوانیم با کمک شما و حمایت خانواده ها، سال جدید را به صورت حضوری آغاز کنیم.

وی گفت: تا زمانی که مسائل معیشتی معلمان از طریق دولت حل و فصل نشود. نمی توان انتظار داشت که شأنیت معلمان در جامعه پذیرفته شود. لذا پیگیری «طرح رتبه بندی» حتماً در دستور کار ما قرار خواهد گرفت البته نگاه تخصصی که از آن صحبت کردیم با استفاده از ظرفیت های رتبه بندی به ما کمک خواهد کرد که کیفیت توانمندی های معلمانمان در این مسیر افزایش پیدا کند.

وزیر پیشنهادی دولت سیزدهم ادامه داد: محور سوم، «کیفیت آموزش» است. به رغم تمام تلاش های انجام شده، بنا به دلایل مختلف کیفیت آموزشی هنوز به سطح مطلوب خود نرسیده است و اگر ما رتبه بندی را خوب انجام دهیم و زمینه انگیزه بخشی به معلمان برای تحرک در طبقات رتبه بندی را فراهم کنیم، می توانیم امیدوار باشیم که کیفیت آموزشی افزایش یابد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه