|

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد رئیسی کیست؟+بیوگرافی

سید احسان خاندوزی به عنوان وزیر اقتصاد و دارایی رئیسی انتخاب شد.

لینک کوتاه کپی شد

ابراهیم رئیسی سزانجام کابینه خود را معرفی کرد و برای وزارت مهم اقتصاد و دارای سید احسان خاندوزی را برگزید.

اما احسان خاندوزی میست؟

سید احسان خاندوزی  زاده ۲۳ شهریور ۱۳۵۹ در گرگان است نام خاندوزی با گزارش های کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس در رسانه ها شنیده شد. او از جمله دانشجویان رشته اقتصاد دانشگاه امام صادق بود که در دوره ریاست احمد توکلی بر مرکز پژوهش ها وارد این مرکز شد و توانست به مرور سلسه مراتب اداری را طی کند. خاندوزی در مرکز پژوهش های مجلس به سمت مدیرکل اقتصادی رسید و پس از آن توانست در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب ۸۰۱ هزار و ۶۹۶ رای، به عنوان نفر هفتم از حوزه انتخابیه تهران وارد مجلس شود. او در مجلس به عضویت کمیسیون اقتصادی درآمد در سال اول نایب رئیس اول این کمیسیون شد و در سال دوم به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شد. خاندوزی در دوره نمایندگی در حدود 14 طرح را امضا کرده که 9 طرح آن در حوزه اقتصاد بوده است.

 یکی از حوزه های مورد علاقه خاندوزی بحث های مالیاتی است و او از طراحان اخذ مالیات بر عایدی سرمایه است و اعتقاد دارد:یکی از ابزار کنترل سوداگری در بازارهای دارایی  مالیات بر عایدی سرمایه است.

او درباره احیای برجام نیز در نوشته های قبلی خود سه شرط گذاشته بود: ۱- تضمین صادرات ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز/ ۲- آزادسازی ۱۵ میلیارد دلار دارایی‌های خارجی مسدود شده ایران/ ۳- معامله تا ۴ میلیارد دلار ماهانه در سویفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه