|

فوق العاده ویژه فرهنگیان چگونه محاسبه می شود؟

فوق العاده ویژه شامل حق شغل + حق شاغل + حق مدیریت + فوق العاده ایثارگری ماده ۶۸ + فوق العاده شغل + سختی کار + بند ی + بند الف است.

لینک کوتاه کپی شد

براساس اخبار غیر رسمی نگارش احکام فوق العاده ویژه فرهنگیان مربوط به گروه معلمان شامل کادر آموزشی و تربیتی مدارس به ادارت مناطق رسیده است و احکام به زودی صادر خواهد شد. این حکم شامل نیروهای اداری ادارات و نیروهای خدماتی مدارس نخواهد بود.

به گزارش«شایانیوز»، براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه فوق العاده ویژه معلمان بین ۲۱ تا ۲۷ درصد خواهد بود. تاریخ اجرای حکم از اول فروردین  است. همچنین زمان واریز فوق العاده ویژه معلمان اعلام شده و قرار است با حقوق مرداد ماه پرداخت شود. همچمین مبلغ افزایشی هر کدام از رتبه ها به قرار زیر است.

رتبه ۱:

مقطع ابتدایی ضربدر ۱۱ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۱۲ درصد

رتبه ۲:

مقطع ابتدایی ضربدر ۹ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۱۰ درصد

رتبه ۳:

مقطع ابتدایی ضربدر ۶ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۷ درصد

رتبه ۴:

مقطع ابتدایی ضربدر ۶ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۷ درصد

رتبه ۵:

مقطع ابتدایی ضربدر ۶ درصد

مقطع متوسطه ضربدر ۷ درصد

از آنجا که درصدهای اعلامی برای رتبه های یک تا سه همه ۲۱ درصد و برای رتبه چهار، ۲۴ درصد و رتبه پنج، ۲۷ درصد میباشد و چون در رتبه بندی ناقص قبلی مقداری برای هر رتبه افزایش داشتیم در این مرحله بایستی میزان افزایش رتبه بندی قبلی رو کسر کنیم مثلا برای رتبه یک متوسطه قبلا ۹ درصد  افزایش داشتیم و اکنون ۲۱ درصد هست پس تفاضل این دو میشه ۱۲ درصد افزایش برای رتبه یک همچنین برای رتبه پنج متوسطه قبلا ۲۰ درصد افزایش داشتیم که اکنون به ۲۷ درصد رسیده پس میزان افزایش رتبه پنج، ۷ درصد خواهد بود

نامه ضریب جدید فوق العاده ویژه فرهنگیان

در نامه نوبخت به حاجی میرزایی آمده است: در پاسخ به نامه شماره ۲۹۶۲۲ تاریخ ۹/۳/۱۴۰۰ ، بدین وسیله به آگاهی می رساند که درخواست دستگاههای اجرایی و آن وزارتخانه محترم در برخورداری از حداکثر تا پنجاه درصد سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر موضوع بند ۱۰ ماده ۴۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، با توجه به مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱ /ت ۵۰۰۰۰ه تاریخ ۱۵/۱۱/۹۳ هیأت وزیران که این سقف را حداکثر تا سی و پنج درصد تعیین کرده است، قانونی و قابل اجرا نیست. لذا در این راستا اعمال فوق العاده ویژه موضوع مصوبه مذکور برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱ درصد و حداکثر ۲۷ درصدی با رعایت مفاد مصوبه یاد شده و ترتیبات مندرج در جزه (۵) بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۰۰ کل کشور و سایر قوانین و مقررات ذیربط از ابتدای سال جاری در سقف اعتبارات مصوب بلامانع است.

نحوه محاسبه فوق العاده ویژه فرهنگیان تا به امروز

برای معلمان ومدیرومعاونین مدارس، از تاریخ ۹۹/۱/۱ فوق العاده ویژه برقرار می گردد که مطابق جدول پایین با توجه به مقطع مقطع اشتغال فعلی پرسنل و عدد رتبه مندرج درحکم کارگزینی درصد متفاوتی دارد.

درصد فوق العاده ویژه  معلمان براساس مقطع

رتبه(۱): ابتدایی= ۱۰درصد،  متوسطه = ۹ درصد

رتبه(۲): ابتدایی= ۱۲ درصد،  متوسطه= ۱۱ درصد

رتبه(۳): ابتدایی= ۱۵درصد، متوسطه=۱۴ درصد

رتبه(۴): ابتدایی=۱۸درصد ، متوسطه= ۱۷ درصد

رتبه(۵): ابتدایی= ۲۱درصد ، متوسطه=۲۰ درصد

مبالغ بندهای حقوقی موثر:

حق شغل

فوق العاده مدیریت

حق شاغل

فوق العاده ایثارگری

فوق العاده سختی کار

فوق العاده شغل

تفاوت بند (ی)

تفاوت جزء (۱)

بر اساس حکم

تغییر ضریب حقوقی سال ۹۹ (۹۹/۱/۱) باهم جمع کرده و حاصل را در درصد تعیین شده فوق العاده ویژه ضرب می کنیم. مبلغ به دست آمده مبلغ فوق العاده ویژه این پرسنل درسال ۹۹ خواهد بود.

ضریب حقوقی سال ۹۹:   ۲۴۳۸ ریال

فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی چیست؟

فوق العاده ویژه ۵۰ درصد یعنی مجموع حق شغل، حق شاغل، فوق العاده شغل، سختی کار، بند الف، بند ی و حق مدیریت ضرب در ۵۰ درصد یا نیم است که مبلغ قابل توجهی می شود. در احکام جدید برقراری فوق العاده ویژه  ۵۰ درصدی معلمان آموزش و پرورش به صورت ناقص بین صفر تا بیست درصد اجرا شده و دیوان عدالت اداری این موضوع را تایید کرده است. این موضوع باعث شده تا معلمان پیگیر اجرای کامل فوق العاده شغل شوند و از دولت خواسته اند که با پیگیری این موضوع و مشمول شدن تمامی معلمان به فوق العاده ویژه پنجاه درصدی خاطره ای خوش از دولت دوازدهم برای معلمان برجا بگذارند.

پرداخت ناقص فوق العاده شغل در حالی است که چندی پیش محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامیش اعلام کرد منابع لازم برای پرداخت فوق العاده ویژه ۵۰ درصدی معلمان را اختصاص داده اما از اینکه چرا آموزش و پرورش آن را اعمال نکرده، اطلاعی ندارد. معلمان می گویند تا پیش از این تصور می شد منابع مالی کافی وجود ندارد، اما با این صحبت نوبخت معلمان به دنبال پاسخ این سوالند که چرا با وجود اینکه منابع مالی وجود دارد اما وزارتخانه آن را در احکام درج نکرده است. معلمان معتقدند وزارت آموزش و پرورش فوق العاده ویژه را از ۹ درصد  تا ۲۱ درصد با شرایط عجیب و غریب جیره بندی کرده است.

  • عدالت ارسالی در

    با سلام و بنام وبایاد خداوند بخشنده ومهربان جناب آقای نوبخت ریاست محترم سازمان بر نامه وبودجه و وزیر محترم آموزش وپرورش ومسولین محترمی که در اجرای فوق العاده ویژه فرهنگیان دست دارید ایا به این نکاتی که آقای نوبخت بارها در جلسات به معلمان قول دادند که اگر در یک وزارتخانه ای فوق العاده ویژه ۵۰درصد افزایش داشتیم مشابه آن برای فرهنگیان نیز اجرا میشه ولی اکنون باتوجه به لیست انتشار یافته توسط وزارت محترم کشور تعداد زیادی از وزارتخانه ها بدون سروصدا فوق العاده ویژه با افزایش ۴الی۵ میلیون تومانی اجرا شد ولی به فرهنگیان که رسید بین ۲۱ تا ۲۷ درصدی بجای ۵۰ درصدی آنهم با افزایش ۳۰۰الی۵۰۰ هزار تومانی باتوجه به تورم سرسام آور روزانه باعث تخریب و تحقیر منزلت ‌اجتماعی وازبین رفتن ارزش و اعتبار شغل شریف معلمی میشود و با این وجود جناب نوبخت به وعده اش عمل نکرده بلکه به اعتبار و ارزش شغلی معلمان نیز لطمه وارد کرده در صورتی که برای دیگر کارمندان دیگر ادارات افزایشی قابل توجه۴الی۵ میلیون تومانی داشته اند و این یک تبعیض آشکار بین کارمندان دولت مخصوصا معلمان که از لحاظ معیشتی زیر خط فقر داریم روزگار سختی می گذرانیم وبعد از چندسال وعده و وعید ندادن حق واقعیمان اکنون نیز حقمان داره ضایع میشه مگر ما انسان نیستیم وزنوبچه نداریم تا کی معلمان باید به علت وضعیت بد مالی ودر مقابل نسبت به ماشینهای لوکس وخانه های پر زرقوبرق ولباس و زیورآلات آنچنانی ونحوه ی زندگی دیگر کارمندان که مدرک و سابقه هایشان از معلمان کمتر است دائما از زن و بچه هایشان کنایه بشنوند .چرا مزایا هایی که دیگرادارات دارند مانباید داشته باشیم وقتی نگاه مکنیم دیگر کارمندان تسهیلات کم بهره ۴ الی۵ درصدی دارند ولی به ما با هزار منت وام ۱۸ درصدی میدهنداینو بگم ما ازبس از مغازه ه وسوپری ها قرض گرفتیم در خانه شرمنده زن بچه ودر کوچه بازار به علت گرفتن قرض نمیتونیم سرمان بالا ببریم و شرمنده بازارییم حتی عیدی یک شرکتی نیز سه چهار برابر ما یعنی به اندازه یک حقوق است بعلاوه در تمام مراسمات مثل روز مرد وزنو۲۲بهمن اعیاد و.....هدیه میدهند درصورتی که در روز معلم به ما فقط یک تشویقی میدهند بخدا ما را دریابد ما خیلی داریم زجر می کشیم برای تعویض باطری ماشین به علت بی پولی باید سه ماه صبر کنیم کدامیک از کارمندان دولت این زجر ها را می کشند ماهم بچه ی ایرانیم خدمتگذار ملت ودولت و پشتوانه رهبر عزیزمان هستیم تورم صد درصدی بر زندگی ما هم تاثیر دارد پس چرا یک بام ودوهوا شده یعنی ما معلمان در فصل سرما باید بی لحفافی وپتویی سرما بکشیم وبلرزیم تافنا بشیم در فصل گرما نیز به علت نداشتن وسایل گرمایشی باید به خاطر گرما زجر بکشیم امیدوارم آقای نوبخت ومسولین ذیربط نسبت به افزایشی فوق العاده ویژه فرهنگیان تجدید نظر نمایند تا اینهمه فاصله پرداختی با دیگر کارمندان کمتر بشه وما هم به حقمان برسیم وحقمان ضایع نشه و جلوی تحقیر این قشر زحمتکش و مظلوم وازبین رفتن ارزش و اعتبار شغل شریف معلمی گرفته شود به امید اجرای عدالت

  • ناشناس ارسالی در

    درخرابه ای با ۵نفر نان خور مستاجرم وضعیت معیشتی ام خوب نیست یکی کمکم کنه

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه