|

رتبه بندی معلمان در دولت آینده تصویب می شود؟

محمدباقر نوبخت در آخرین پخش زنده اینستاگرامی خود گزارشی از پیگیری‌های انجام شده در زمینه رتبه‌بندی و فوق‌العاده ویژه فرهنگیان، ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

نوبخت در مورد ارسال لایحه رتبه‌نبدی معلمان به مجلس، گفت: «این لایحه در دولت نهایی و بار مالی آن پیش‌بینی شد و در قانون بودجه هم‌ بندی برای آن و دیگر مسائل پیش‌بینی شده است. بعدا هم به مجلس اعلام کردیم که بار مالی رتبه‌بندی فرهنگیان پیش‌بینی شده است و لذا متعارف نیست که مجلس برای لایحه‌ای که دولت بار مالی آن را پیش‌بینی کرده، چنین مسئله‌ای را مطرح کند. در بندی از قانون بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده‌ایم که از این بودجه می‌توان در رتبه‌بندی هم استفاده کرد. در دولت آینده مجلس خیلی سریع این لایحه را تصویب می‌کند.» 

به گزارش«شایانیوز»، رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد پرداخت پاداش بازنشستگان در سال ۹۹، گفت: «۳ مرداد سال گذشته، مجوز پرداخت پاداش‌ها را به دستگاه‌ها ابلاغ کردیم و از آن‌ها خواستیم که اسامی بازنشستگان خود را که تا پایان سال ۹۹ بازنشسته شده‌اند و پاداش خود را دریافت نکرده‌اند به خزانه‌داری اعلام کنند. منتظر هستیم تا دستگاه این کار را انجام دهند چراکه طبق قانون سازمان برنامه و بودجه نمی‌تواند منابع این موضوع را مستقیم در اختیار دستگاه‌ها قرار دهد. هر دستگاهی که این کار را انجام دهد، ظرف روزها آینده خزانه‌داری پول را واریز می‌کند. به این منظور ۱۳ هزار میلیارد تومان هم پیش‌بینی شده است و خزانه آن را به حساب تک تک بازنشستگان واریز می‌کند.» 

ابلاغ فوق‌العاده ویژه فرهنگیان به آموزش و پرورش 

وی در مورد پرداخت فوق‌العاده ویژه فرهنگیان، گفت: «به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کردیم که بین ۲۱ تا ۲۷ درصد (بسته به سنوات خدمت فرهنگیان) فوق العاده ویژه فرهنگیان را لحاظ کند اما یک نفر برای خودش اعلام کرد که باید در این مورد بررسی کنم. اگر من بودم حتما این فرد را توبیخ می‌کردم. من حتی در مورد فوق‌العاده ویژه با دستگاه‌های نظارتی جلسه داشتم و استدلال خودمان را اعلام کردم و قانون باید اجرا شود. بر همین اساس هم اجرای فوق‌العاده ویژه را ابلاغ کردیم. متاسفانه در جایی که عزیزان باید موضوع را از کارگزینی خودشان پیگیری کنند از سازمان برنامه و بودجه انتظار دارند؛ در حالی که ما در حد ابلاغ کار خود را انجام دادیم و مجوزش را صادر کردیم.» 

نوبخت با اشاره به درخواست اساتید هیات علمی دانشگاه‌های وزارت علوم برای همسان‌سازی حقوق و مزایای‌شان با سایر دانشگاه‌ها، گفت: «همسان‌سازی از اول فروردین ماه لازم الاجراست و حتی پژوهشگاه‌هایی که مجوزشان را از وزارت علوم دریافت کرده‌اند مشمول همسان‌سازی می‌شوند. هر نهادی که به ضوابط علمی و قانونی وزارت علوم کار می‌کند می‌تواند از این مزایا با کارکنان هیات علمی‌اش استفاده کند؛ منتها باید هیات امنای دانشگاه آن را تصویب کند.» 

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه