|

منتظر خبرهای خوش در مورد رتبه بندی معلمان باشید

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: در خصوص رتبه بندی معلمان به زودی خبرهای خوبی از سوی مجلس اعلام خواهد شد.

لینک کوتاه کپی شد

دومین روز از سی و پنجمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش اکنون در حال برگزاری است. علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در این اجلاس خاطر نشان کرد: در خصوص رتبه بندی معلمان به زودی خبرهای خوبی از سوی مجلس اعلام خواهد شد به هر حال ما همه تلاش می‌کنیم که معلمان روزگار خوشی داشته باشند.

به گزارش«شایانیوز»، منادی درباره اهمیت مهارت در دانش آموزان گفت: موضوع مهارت بسیار حائز اهمیت است، ۵۰ درصد دانش آموزان باید رشته‌های مهارتی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. مهارت ما در حال حاضر به سمت ۳۰ درصد و ۳۴ درصد رسیده که اصلا کافی نیست. رییس کمیسیون آموزش مجلس گفت: بحث کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی یک مصوبه‌ای را در دست اقدام دارد که برخی جاها خلاف قانون است. البته این مصوبه چند حسن هم دارد. آموزش و پرورش می گوید کنکور ما را بیچاره کرده است.

وی اظهار داشت: در خصوص کنکور  باید یک غربالگری کنیم. معدل دانش آموزان در امتحانات نهایی در سیستان بلوچستان ۱۲ است و یزد ۱۶ است ولی در کنکور نمره بچه‌های سیستان و بلوچستان به اندازه دو نمره افزایش یافته و به ۱۴ می‌رسد. از این رو عدالت آموشی اهمیت می یابد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه