|

چرا بودجه رتبه بندی معلمان کاهش یافت؟

با وجود وعده‌های اولیه نوبخت مبنی بر اختصاص اعتباری 60 هزار میلیاردی برای اجرای رتبه بندی معلمان این مبلغ به طرز چشمگیری کاهش یافت.

لینک کوتاه کپی شد

علیرضا منادی سفیدان با اشاره به نامه سازمان برنامه و بودجه به مجلس شورای اسلامی درباره لایحه رتبه بندی معلمان، عنوان کرد: با وجود وعده‌های اولیه آقای نوبخت در خصوص اختصاص اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیارد تومان از محل قانون بودجه 1400 برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، اما امروز نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه مبنی بر کاهش سقف بودجه رتبه بندی دریافت کردیم.

وی تأکید کرد: در نامه سازمان برنامه و بودجه آمده است که اختصاص اعتبار به لایحه رتبه بندی معلمان فقط از محل جزء «2» بند «و» تبصره 2 قانون بودجه 1400 صورت می‌گیرد؛ ردیف اعتباری که رقمی معادل 21 هزار میلیارد تومان  در آن آمده است. نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزون بر این، 12 دستگاه از محل ردیف جزء «2» بند «و» تبصره 2 لایحه بودجه 1400 جذب اعتبار می‌کنند، بنابراین این اقدام سازمان برنامه موجب کاهش سقف اعتباری برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان می‌شود.

هیات رییسه و هیچ یک از نمایندگان مخالف رتبه بندی معلمان نیستند 

منادی سفیدان با بیان اینکه مجلس یازدهم مدافع جدی معلمان است و هیات رییسه و حتی یک نفر هم در مجلس مخالف لایحه رتبه بندی معلمان نیست، گفت: این احساس مسئولیت نسبت به معلمان باعث شد که با چراغ سبز اولیه سازمان برنامه، کمیسیون آموزش اقدام به تنظیم این لایحه به نفع معلمان کند ولی نامه سازمان برنامه و بودجه شرایط را تغییر داد.

نشست کمیسیون آموزش با رییس مجلس برای رفع موانع رتبه بندی معلمان

رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه هدف از اجرای لایحه رتبه بندی معلمان فقط افزایش حقوق معلمان نیست، ادامه داد: بر همین مبنا نشستی  برای رفع موانع رتبه بندی خواهیم داشت تا با پیش بینی اعتبارات لایحه رتبه بندی به نحوی که مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گیرد, بتوانیم این لایحه را در همین دولت اجرایی کنیم.

منبع: اقتصاد آنلاین

  • یک معلم ارسالی در

    خداوکیلی الان سه ماهه هر روز میگید یک معلم باید ۸۰درصد حقوق یک استاد دانشگاه را داشته باشه ؛الان من معلم با ۲۵سال کار کردن حکمم ۷میلیون هست و یک استاد دانشگاه ۳۷میلیون به گفته خودتون؛اگر قرار باشه ۸۰درصد این ۳۷میلیون را به من معلم مسافرکش بدین دیگه کی تو این مملکت مسافرکشی کنه چون مبلغ حکممان میشه نزدیک ۳۰میلیون تومان

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه