|

اعتبار رتبه بندی معلمان یک سوم شد!

کاهش سقف اعتبارات از 60 هزار میلیارد به 21 هزار میلیارد تومان

لینک کوتاه کپی شد

رئیس کمیسیون آموزش در رابطه با لایحه رتبه بندی معلمان گفت: با وجود وعده‌های اولیه آقای نوبخت در خصوص اختصاص اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیارد تومان از محل قانون بودجه 1400 برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، اما امروز نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه مبنی بر کاهش سقف بودجه رتبه بندی دریافت کردیم.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از خلف وعده سازمان برنامه و بودجه در زمینه اجرای لایحه رتبه بندی خبر داد و گفت: سازمان برنامه و بودجه بر خلاف وعده اولیه خود, سقف اعتبارات برای رتبه بندی را کاهش داد و این مهم طی نامه‌ای به مجلس اعلام شد.

علیرضا منادی سفیدان با اشاره به نامه سازمان برنامه و بودجه به مجلس شورای اسلامی درباره لایحه رتبه بندی معلمان، عنوان کرد: با وجود وعده‌های اولیه آقای نوبخت در خصوص اختصاص اعتباری بالغ بر 60 هزار میلیارد تومان از محل قانون بودجه 1400 برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، اما امروز نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه مبنی بر کاهش سقف بودجه رتبه بندی دریافت کردیم.

وی تأکید کرد: در نامه سازمان برنامه و بودجه آمده است که اختصاص اعتبار به لایحه رتبه بندی معلمان فقط از محل جزء «2» بند «و» تبصره 2 قانون بودجه 1400 صورت می‌گیرد؛ ردیف اعتباری که رقمی معادل 21 هزار میلیارد تومان  در آن آمده است.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزون بر این، 12 دستگاه از محل ردیف جزء «2» بند «و» تبصره 2 لایحه بودجه 1400 جذب اعتبار می‌کنند، بنابراین این اقدام سازمان برنامه موجب کاهش سقف اعتباری برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان می‌شود.

هیئت رئیسه و هیچ یک از نمایندگان مخالف رتبه بندی معلمان نیستند 

منادی سفیدان با بیان اینکه مجلس یازدهم مدافع جدی معلمان است و هیئت رئیسه و حتی یک نفر هم در مجلس مخالف لایحه رتبه بندی معلمان نیست، گفت: این احساس مسئولیت نسبت به معلمان باعث شد که با چراغ سبز اولیه سازمان برنامه، کمیسیون آموزش اقدام به تنظیم این لایحه به نفع معلمان کند ولی نامه سازمان برنامه و بودجه شرایط را تغییر داد.

نشست کمیسیون آموزش با رئیس مجلس برای رفع موانع رتبه بندی معلمان

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه هدف از اجرای لایحه رتبه بندی معلمان فقط افزایش حقوق معلمان نیست، ادامه داد: بر همین مبنا نشستی  برای رفع موانع رتبه بندی خواهیم داشت تا با پیش بینی اعتبارات لایحه رتبه بندی به نحوی که مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گیرد, بتوانیم این لایحه را در همین دولت اجرایی کنیم.

  • سهیل ارسالی در

    آقای نوبخت از خدا بترس. سرحرفت که گفتی بودجه رتبه بندی نامحدوده بایست.

  • ناشناس ارسالی در

    شما فقط پاسخگوی معیشت نخواهید بود
    بی انگیزگی و دلسردی همکاران من هم بر پرونده شمایی که دقت نظر ندارید سنگینی خواهد کرد

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه