|

دولت نمی تواند منابع رتبه بندی را تامین کند؛ تکلیف معلمان چیست؟

مهرداد ویس کریمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نامه نوبخت به رئیس مجلس در خصوص عدم تامین منابع رتبه بندی خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

مهرداد ویس‌کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات از نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه به رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد عدم تأمین اعتبارات مورد نیاز اجرای لایحه رتبه بندی معلمان خبر داد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: با وجود وعده‌های اولیه آقای نوبخت در خصوص اختصاص اعتباری بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان از محل قانون بودجه ۱۴۰۰ برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان، اما امروز نامه‌ای از سازمان برنامه و بودجه مبنی بر کاهش سقف بودجه رتبه بندی دریافت کردیم.

وی تأکید کرد: در نامه سازمان برنامه و بودجه آمده است که اختصاص اعتبار به لایحه رتبه بندی معلمان فقط از محل جز «۲» بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ صورت می‌گیرد؛ ردیف اعتباری که رقمی معادل ۲۱ هزار میلیارد تومان در آن آمده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: افزون بر این، ۱۲ دستگاه از محل ردیف جز «۲» بند «و» تبصره ۲ لایحه بودجه ۱۴۰۰ جذب اعتبار می‌کنند، بنابراین این اقدام سازمان برنامه موجب کاهش سقف اعتباری برای اجرای لایحه رتبه بندی معلمان می‌شود.

وی گفت: لایحه رتبه بندی معلمان حدود یک ماه پیش به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه شد و در چند نوبت کاری در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت. طبق اعلام رئیس کمیسیون، نوبخت وعده داده بود هزینه‌های مورد نیاز این لایحه از سوی دولت تأمین خواهد شد.

ویس‌کرمی اظهار داشت: همان زمان بنده به اعضای کمیسیون اعلام کردم که با توجه به اینکه ماه‌های پایانی دولت دوازدهم است نباید با طناب پوسیده این دولت به چاه برویم و احتمالاً دولت دست ما را در پوست گردو می‌گذارد که همین اتفاق افتاد.

منبع: مهر

  • ناشناس ارسالی در

    آقای نوبخت چند روز دیگر می رود وجز اعضای هیئت علمی می باشد در این مدت برای خودش پیش بینی کرده بود که حقوق استادان را افزایش دهد در حد 14میلیون تومان این مدت هم با آبروی فرهنگیان بازی کرد والکی قول‌هایی داد وهرروز یک سری صحبت های بی اساس تحویل فرهنگیان داد که من خودم یک فرهنگی بودم وآن ها را درک می کنم ای کاش افراد درد آشنا تصمیم می گرفتند

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه