|

روند واکسیناسیون کرونا در جهان

ترکیه در ردیف ۱۰ کشور دارای بالاترین آمار واکسینه‌شدگان

چین با بیش از ۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون دوز در صدر فهرست کشور‌های دارای بیشترین آمار واکسینه شدگان علیه کرونا در جهان است.

لینک کوتاه کپی شد

براساس جدیدترین آمار وبگاه «Ourworldindata.org» تاکنون بیش از ۳ میلیارد و ۶۳۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ در سراسر جهان تزریق شده است.

چین با بیش از ۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون دوز در صدر فهرست کشور‌های دارای بیشترین آمار واکسینه شدگان علیه کرونا در جهان است.

همچنین هند با ۴۰۴ میلیون و ۹۳۰ هزار، آمریکا ۳۳۷ میلیون و ۲۴۰ هزار، برزیل ۱۲۳ میلیون و ۷۹۰ هزار، آلمان ۸۵ میلیون و ۶۲۰ هزار، انگلیس ۸۱ میلیون و ۹۶۰ هزار، ژاپن ۶۶ میلیون و ۷۱۰ هزار، فرانسه ۶۳ میلیون و ۱۷۰ هزار، ترکیه ۶۳ میلیون و ۱۳۹ هزار، ایتالیا ۶۱ میلیون و ۱۰۰ هزار، اندونزی ۵۷ میلیون و ۴۹۰ هزار، مکزیک ۵۳ میلیون و ۹۲۰ هزار، روسیه ۵۲ میلیون و ۴۷۰ هزار، اسپانیا ۵۰ میلیون و ۲۴۰ هزار، کانادا ۴۵ میلیون و ۳۰ هزار، لهستان ۳۲ میلیون و ۷۹۰ هزار، آرژانتین ۲۶ میلیون و ۹۳۰ هزار، شیلی ۲۴ میلیون و ۷۳۰ هزار، کلمبیا ۲۲ میلیون و ۹۴۰ هزار و کره جنوبی با ۲۱ میلیون و ۵۶۰ هزار دوز تزریق شده در رده‌های بعدی قرار دارند.

براساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت ترکیه، تعداد واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶۳ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۶۲ دوز رسیده است. بنابراین، ترکیه در رده نهم فهرست کشور‌های دارای بیشترین آمار واکسینه شدگان قرار دارد.

تعداد افرادی که اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند به ۳۸ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۵۷ نفر افزایش یافته است. همچنین ۲۰ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۶۷۰ نفر نیز دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

منبع: اقتصاد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه