|

یک نماینده سنای آمریکا:

آمریکا چاره‌ای جز قبول برجام ندارد

کریس مورفی: بازگشت به برجام نیازمند تصمیم گیری‌های سخت از سوی آمریکا و همچنین ایران است.

لینک کوتاه کپی شد

کریس مورفی نماینده سنای آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد تنها راه پیش روی آمریکا پیوستن دوباره به توافق جامع هسته‌ای ایران یا برجام است.

 یک روز پس از آنکه تعدادی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا یک جلسه محرمانه با موضوع برجام با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور داشتند، مورفی اعلام کرد تنها گزینه معتبر آمریکا پیوستن به برجام است.

کریس مورفی، به عنوان یکی از اعضای سنا بارها به شکست سیاست فشار حداکثری دولت سابق آمریکا علیه ایران اعتراف کرده و از «جو بایدن»، رئیس‌جمهور کشورش خواسته سریع‌تر به برجام بازگردد تا ایران نیز به وعده‌های برجامی خود عمل کند.

مورفی گفت: من این استدلال که ما نمی‌توانیم یک مسیر بازگشت به این توافق را پیدا کنیم، نمی‌پذیرم. بازگشت به برجام نیازمند تصمیم گیری‌های سخت از سوی آمریکا و همچنین ایران است. هیچ راه به جلویی بدون بازگشت به این قرارداد وجود ندارد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ با نقض تعهدات آن کشور از این توافق مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد خارج شد و سیاست موسوم به «فشار حداکثری» را در دستور کار قرار داد.

مقام‌های دولت جو بایدن رییس جمهوری کنونی آمریکا بارها به صراحت به شکست سیاست فشار حداکثری اعتراف کرده‌اند اما تا کنون از انجام اقداماتی که برای بازگشت به این توافق لازم هستند سرباز زده‌اند.

منبع: برترین‌ها

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه