|

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

احتمال شیوع کرونای دلتا در هرمزگان بسیار بالا است

سویه غالب کرونا در استان از نوع انگلیسی بوده اما احتمال شیوع نوع دلتا نیز در هرمزگان بسیار بالا است.

لینک کوتاه کپی شد

دکتر فاطمه نوروزیان پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر موارد مشکوکی از نوع دلتا در استان مشاهده شده و نمونه گیری نیز صورت گرفته ، اما هنوز تایید نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد شیوع نوع دلتا در استان سیستان و بلوچستان هستیم که با توجه به همسایگی این استان با مناطق شرقی هرمزگان و تردد میان این مناطق، احتمال شیوع این ویروس در هرمزگان نیز بسیار بالا است.

نوروزیان خاطرنشان کرد: در ماه گذشته یک مورد ویروس دلتا در هرمزگان ثبت شد و با توجه به انتقال تنفسی آن ، به طور قطع ویروس با همان یک مورد مدفون نشده و احتمال بالایی برای اینکه مواردی در هرمزگان وجود داشته باشد که هنوز شناسایی نشدند، وجود دارد.

وی شایع ترین علایم ویروس دلتا را سردرد، آبریزش بینی، گلودرد و در درجات بعدی تب و سرفه عنوان کرد و گفت: در این نوع جهش یافته از دست دادن حس بویایی و چشایی بسیار کمتر دیده می شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: سرعت انتشار نوع دلتا حدود ۱۳۰ درصد بیشتر از نوع ووهان و ۷۰ درصد بیشتر از نوع انگلیسی است و گفته می شود که حتی اگر از کنار فرد مبتلا به کرونای دلتا رد شویم، احتمال انتقال وجود دارد.

دکتر نوروزیان وضعیت تمام شهرستان های هرمزگان به جز بوموسی و بشاگرد را قرمز اعلام کرد و افزود: اکنون حدود ۱۰ هزار مبتلا به کرونا در استان قرنطینه هستند و با شرایط فعلی باید محدودیت‌های کرونایی شهرهای قرمز در استان اجرا شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: با جان باختن سه نفر مبتلا به کرونا در استان در شبانه روز گذشته، شمار فوتی های این ویروس در هرمزگان به یک هزار و ۴۸۹ نفر رسید.

منبع: تابناک

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها