|

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان:

خروج قطار باری از ریل سه مصدوم به جا گذاشت

حادثه خروج از ریل قطار باری ترمز بریده در مسیر سمنان - تهران سه مصدوم بر جای گذاشت.

لینک کوتاه کپی شد

قطار باری پیش از ظهر امروز از ریل خارج شد و بر اثر این حادثه ریلی، سه نفر از جمله لوکوموتیوران آن مجروح شدند.

مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان ضمن تأیید این خبر اظهار داشت: ساعت ۱۱ و ۴ دقیقه پیش از ظهر امروز حادثه خروج یک رام قطار باری از ریل در حوالی ایستگاه راه‌آهن یاتری واقع در شهرستان آرادان به جمعیت هلال‌احمر اعلام شد.

وی افزود: بلافاصله پس از اعلام این سانحه عوامل امدادی هلال‌احمر آرادان به محل وقوع آن اعزام شده و به مصدومان امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان با اشاره به مصدومیت سه نفر بر اثر این حادثه اضافه کرد: سه مصدوم این سانحه ریلی به بیمارستان شهید معتمدی شهرستان گرمسار اعزام شدند و حال راننده لوکوموتیو این قطار باری چندان مساعد نیست.

بر اساس اطلاعات کسب شده در این حادثه راننده قطار باری در ایستگاه سمنان به دلیل عمل نکردن سیستم‌های ترمز و کنترل دیزل نتوانست سرعت را مهار کند و قطار با سرعت بیش از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت به سمت تهران به حرکت درآمد.

این قطار با سرعت بسیار بالا به سمت گرمسار و تهران در حال حرکت بود که در حوالی ایستگاه راه‌آهن یاتری در نزدیکی شهرستان آرادان و قبل از رسیدن به ایستگاه راه‌آهن گرمسار از ریل خارج و متوقف شد.

به گفته شاهدان عینی ابعاد این حادثه ریلی می‌توانست بسیار گسترده‌تر از این وضعیت بوده و منجر به یک فاجعه شود که خوشبختانه با خروج این قطار باری از ریل قبل از رسیدن به ایستگاه راه‌آهن گرمسار این قطار فراری آرام گرفت.

منبع: اقتصاد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه