|

ماجرای دزدیدن و خوردن گوشت مرده در شادگان خوزستان چیست؟

براساس این ویدیو در شهرستان شادگان استان خوزستان عده ای پس از نبش قبر گوشت میت را جدا کرده و با خود می برند.

لینک کوتاه کپی شد
1

دو روزهای گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که راوی در آن فیلم مدعی شده بود که قبر مردگان در شهرستان شادگان نبش قبر و اجساد دزدیده می شود اما واقعیت چیست؟

پس از آن به دنبال انتشار این کلیپ در فضای مجازی،مشخص گرید. فیلم منتشر شده متعلق به آبان سال 1398است .و فردی که این کلیپ را تهیه و منتشر کرده بود، در همان زمان به دستور دادستان شهرستان شادگان دستگیر شده بود.واقعیت ماجرای نبش قبرهای شادگان چه بود.

یک منبع آگاه گفت: کلیپ منتشر شده ساختگی و باهدف تشویش اذهان عمومی و برهم زدن امنیت منتشر شده است.

واکنش دادستان شادگان به اخبار نبش قبر

رضا کیانی راد، دادستان عمومی و انقلاب شادگان با اعلام اینکه موضوع نبش قبر مردگان در شادگان صحت ندارد گفت: عامل انتشار کلیپ نبش قبر در این شهرستان دستگیر شد.

وی اظهار داشت: اخیرا کلیپ غیر واقعی باهدف اخلال در نظم و تشویش اذهان عمومی و برهم زدن امنیت در شادگان منتشر شد در صورتی که مورد نبش قبر در این شهرستان گزارش نشده است.

وی افزود: انتشار اینگونه اخبار و فیلم های غیر واقعی، مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب از طریق سامانه های مخابراتی است و برابر قانون مجازات آن تا ۲ سال حبس می باشد.

دادستان عمومی و انقلاب شادگان گفت: افراد خاطی باید بدانند که بی دقتی در نشر یک خبر می تواند بازی در زمین دشمن باشد.

کیانی راد اظهار داشت: افرادی که با نشر چنین اکاذیب و موارد مشابه به منظور تاثیرگذاری بر افکار عمومی مردم برای دستیابی به اهداف ناصواب خود، امنیت و آسایش مردم را به هم می زنند، تاثیر مخرب بلند مدت در شاخص های امنیت و رشد اجتماعی دارند.

وی تصریح کرد: پخش اینگونه اخبار زیبنده مردم  شهرستان شادگان نیست و با فرد یا افرادی که با قصد تشویش اذهان عمومی اخبار کذب منتشر کنند یا در دسترس دیگران قرار دهند یا این که با همان مقاصد، اعمال خلاف واقع را به صورت مستقیم یا به عنوان نقل قول و به طور صریح یا تلویحی به شخص حقیقی یا حقوقی نسبت داده و حیثیت اجتماعی را مورد هجمه قرار دهند، برخورد قاطع قانونی خواهد شد.

 • ابوالفضل ارسالی در

  دروغ که نمیگه آقای دادستان شادگان
  اسم وفامیلش داره میگه..مگه مغز خر خورده که برای خودش شر درست کنه؟؟!!

 • محمد ارسالی در

  چرا واقعیت ها را قبول نمی کنید حتما چیزی بوده همه چیزرو کذب فرض میکنید !!

 • ناشناس ارسالی در

  اغلب
  حقایق تکذیب میشه
  حتما ی چیزی بوده. وگرنه طرف نمیاد با اون شرایط و نشان دادن تمام چهره فیلم این معضل و پخش کنه. به نظرم باید اوضاع و درست و مدیریت کرد وگرنه

  ننگ با رنگ پاک نمیشه

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها