|

مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان تأمین اجتماعی تیر واریز می‌شود؟

تا به امروز (۸ تیر ۱۴۰۰) واریز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز انجام نشده، آیا با حقوق این ماه پرداخت می‌شود؟

لینک کوتاه کپی شد

واریز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز انجام نشده و سازمان تامین اجتماعی زمان مشخصی را برای واریز آن اعلام نمی‌کند.

در فروردین امسال با اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مدیرعامل تامین اجتماعی حداقل حقوق یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و با شرط داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

اما در این واریزی‌ها اشکالاتی رخ داد و حقوق برخی از آن‌ها کم واریز شد. این ایرادات تا حدی بود که سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد غیرحداقل‌بگیران در اردیبهشت حقوق بیشتری می‌گیرند و مابه‌التفاوت آن با فروردین را نیز دریافت می‌کنند.

اما این مابه‌التفاوت نه تنها در اردیبهشت واریز نشد بلکه وعده واریز آن با حقوق خرداد نیز عملی نشد.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این خصوص به تجارت‌نیوز می‌گوید که سازمان تامین اجتماعی وعده داده بود که مابه‌التفاوت‌ها در خرداد واریز شود، اما به آن عمل نکرد.

او عنوان می‌کند که کانون بازنشستگان تهران و کانون عالی در حال پیگیری این موضوع هستند. او می‌گوید: مدیران سازمان تامین اجتماعی به ما قول داده‌اند که مابه‌التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان با حقوق تیر واریز می‌شود.

این ما‌به‌التفاوت به همه بازنشستگان داده نمی‌شود بلکه فقط غیرحداقلی‌بگیران این پول را می‌گیرند. یعنی کسانی که حقوقی بیشتر از چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌گیرند در اردیبهشت امسال حقوقشان مجددا افزایش یافت و مابه‌التفاوت فروردین را در این ماه می‌گیرند.

منبع: تجارت‌نیوز

 

  • ناشناس ارسالی در

    سلام.شاد باشید.چرا مابه التفاوت را با حقوق تیر پرداخت خواهند کرد وقتی حقوق ها با ده روز اختلاف براساس حروف الف با پرداخت میشود .لااقل این مبلغ را از حروف ی پرداخت کنید تا بهتر استفاده کنیم.اگرچه گفتن ها فایده ای ندارد و هرجور بخواهند عمل میکنند.چرا؟؟؟؟؟!!!!!!

  • مسعود ارسالی در

    امیدواریم مسئولین به وعده های خود عمل کنند بعد از 3 ماه حقوق معوقه فروردین ماه باز نشستگان پرداخت شود

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها