|

شرایط شرکت در آزمون رتبه بندی معلمان ۱۴۰۰

تمام مشمولین نظام رتبه بندی معلمان که شامل معلمان رسمی، پیمانی و قرار دادی هستند، می توانند برای ارتقا درجه در آزمون رتبه بندی شرکت کنند.

لینک کوتاه کپی شد

 مرحله چهارم آزمون رتبه بندی معلمان قرار است ۲۸ تیر تا پایان شهریور ماه برگزار شود. و معلمان با شرکت در این آزمون و دریافت نمره قبولی می توانند مشمول ارتقا یکی از رتبه های ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ باشند. مشمولان شرکت در این آزمون شامل کلیه مشمولین نظام رتبه­ بندی معلمان­ رسمی، پیمانی و قراردادی است. متقاضیان شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی ltms و مراجعه به بخش نظام رتبه بندی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

شرایط شرکت در آزمون رتبه بندی معلمان ۱۴۰۰

آزمون رتبه بندی معلمان در دو مرحله برگزار می شود که ۵۰ درصد محتوا مربوط به آزمون اول و ۵۰ درصد محتوا نیز مربوط به آزمون دوم است. تمام مشمولین نظام رتبه بندی معلمان که شامل معلمان رسمی، پیمانی و قرار دادی هستند، می توانند برای ارتقا درجه در آزمون رتبه بندی شرکت کنند. شاغلین ادارات آموزش و پرورش مشمول نظام رتبه بندی معلمان نمی باشند. شاغلین واحد های آموزشی چنانچه در آزمون قبلی نمره حد نصاب لازم را به دست آورنده اند ولی موفق به تکمیل فرم و اخذ تاییدیه مدیر مدرسه نشده اند، لازم نیست که مجدد در آزمون شرکت نمایند و فقط باید برای دریافت تاییدیه خود به مدیر مدرسه مراجعه کنند.

معلمان مشمول نظام رتبه بندی که دارای مشکلات بینایی هستند، باید با مراجعه به اداره کارگزینی محل خدمت ، مطابق دستورالعمل های ارسالی نسبت به دریافت حکم خود اقدام نمایند.معلمانی که در فاصله بین دو رتبه بنا به دلایلی مثل مرخصی استعلاجی، زایمان، غیبت موجه و … فرم ارزشیابی ندارند باید مدارک حداقل ۲ دوره ارزشیابی که یکی از آنان منتهی به تاریخ اخذ رتبه جدید است  ارائه دهند.

نحوه ثبت نام آزمون رتبه بندی معلمان ۱۴۰۰

زمان بندی برگزاری آزمون رتبه بندی معلمان در سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به نشانی ltms.medu.ir اعلام می شود و معلمان باید در زمان اعلام شده وارد سایت مذکور شوند و از طریق آیکون نظام رتبه بندی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. فرم صلاحیت های معلمی در سه مرحله صلاحیت عمومی، صلاحیت تخصصی و صلاحیت حرفه ای، در سامانه ال تی ام اس موجود است و معلمان باید پس از تکمیل فرم های خود اظهاری و سپس با تایید مقام مسئول، برای دریافت محتوا اقدام کنند.

نمره قبولی در آزمون رتبه بندی معلمان ۱۴۰۰

رتبه ۱ کسب حداقل نمره ۵۰ در آزمون

رتبه ۲ کسب حداقل نمره ۵۵ در آزمون

رتبه ۳ کسب حداقل نمره ۶۵ در آزمون

رتبه ۴ کسب حداقل نمره ۷۰ در آزمون

رتبه ۵ کسب حداقل نمره ۸۰ در آزمون

معلمانی که در دو مرحله آزمون شرکت می کنند ، نمره نهایی آنها از مجموع نمرات مرحله اول و مرحله دوم به دست می اید. مثلا اگر معلمی در آزمون مرحله اول نمره ۴۲ و در آزمون مرحله دوم نمره ۳۷ را به دست آورد ، مجموع نمره او ۷۹ می شود.

آزمون رتبه بندی معلمان از طریق گوشی تلفن همراه اجرا می شود و هر داوطلب با هر سیمکارت فقط یکبار فرصت شرکت در آزمون را دارد.

آزمون رتبه بندی معلمان گروه تربیت بدنی و بهداشت ، یک مرحله ای است و حداکثر نمره در نظر گرفته شده ، نمره ۱۰۰ می باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه