|

افشاگری وزارت دادگستری آمریکا از قصد ترامپ برای انحلال انتخابات 2020

وزارت دادگستری آمریکا فاش کرد دونالد ترامپ در جریان اغتشاشات پس از انتخابات این کشور قصد انحلال انتخابات ریاست جمهوری را داشته است.

لینک کوتاه کپی شد

به تازگی مدارکی منتشر شده که نشان می‌دهد «دونالد ترامپ»، رییس جمهور پیشین آمریکا با همراهی رییس ستاد انتخاباتی و برخی از متحدانش برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020 وزارت دادگستری آمریکا را به شدت تحت فشار قرار داده اند.
بر این اساس، کمیته نظارت و اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد جزئیات بیشتری از این تلاش‌ها در اسناد وزارت دادگستری به دست آمده است.
در این اسناد و مدارک آمده است دونالد ترامپ به همراه دستیارش مارک میدوز و یک وکیل خصوصی خارجی تلاش کرده اند تا وزارت دادگستری آمریکا را مبنی بر جعلی بودن نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 و تقلب گسترده رخ داده به نفع جو بایدن، رقیب دموکراتش تحت فشار قرار دهند.
کارولین مارونی، یکی از اعضای هیئت رئیسه وزارت دادگستری می‌گوید: این اسناد نشان می‌دهد دونالد ترامپ در اقدامی گستاخانه قصد داشت وزارت دادگستری را تحت فشار‌های غیرقابل توجیه برای لغو نتایج انتخابات قرار دهد.
این اسناد همچنین فاش کرد جفری روزن، سرپرست دادستان کل آمریکا از دسامبر 2020 تا ژانویه 2021 از تشکیل جلسه‌ای بین رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ و خود رییس جمهور پیشین آمریکا به منظور بررسی اغتشاشات ریاست جمهوری امتناع کرده است.
در بررسی نامه‌های الکترونیکی روزن آمده است: من شخصاً از برگزاری جلسه با رودی جولیانی واهمه دارم و فعلاً قصد ندارم با وی در مورد انتخابات وارد صحبت شوم.
ترامپ در خلال انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته میلادی ادعا کرد در نتایج نهایی دخالت‌های گسترده صورت گرفته و تیم جو بایدن این انتخابات را از وی دزدیده اند. طبق آخرین نظرسنجی‌های انجام شده در آمریکا در حال حاضر بیشتر جمهوری خواهان دونالد ترامپ را رییس جمهور واقعی آمریکا می‌دادند و معتقدند جو بایدن با تقلب به ریاست جمهوری رسیده است.
این اسناد در حالی منتشر می‌شود که پیشتر دموکرات‌های آمریکا اعلام کردند باید تحقیقات تا روشن شدن تمامی جزئیات اغتشاشات ریاست جمهوری و در نتیجه آن حمله به ساختمان کنگره ادامه یابد.

منبع: آریا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها