|

جلیلی: جلوی تبعیض و رانت‌خواری را هم در دولت باید گرفت هم بخش خصوصی

جلیلی گفت: نباید با هم تعارف داشته باشیم؛ با تبعیض و رانت‌خواری در دولت باید برخورد کرد هم در بخش خصوصی و اتاق بازرگانی جلوی این کار را گرف…

لینک کوتاه کپی شد

سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، عصر امروز (چهارشنبه ۱۹ خرداد) در جمع فعالان بخش تعاون، اظهاراتی را مطرح کرد که محورهای مهم آن را در ادامه می‌خوانید:

- جمله‌ای از بنده نقل شد مبنی بر اینکه بدون مردم هیچ کاری پیش نمی‌رود. این جمله حقیقتا باور ماست و شعار نیست.

- امروز دو‌ شکل می‌شود برای اداره کشور برنامه ریزی کرد؛ یک اینکه کشور را اداره کنیم و اگر مشکلی بود، برطرف کنیم. 

- در هشت سال گذشته سعی کردیم مدل این جلسات را زیاد داشته باشیم. جمع‌بندی بنده و دوستان این است که فکر می‌کنیم امکانات کشور به‌گونه‌ای است که اگر یک اراده و باور جدی و برنامه داشته باشیم، کشور باید و می‌تواند جهش پیدا کند.

- شاید بگویند این یک ادعاست، بله این ادعای ماست، اما قابل دفاع است. با هرکسی که در این موضوع تردید دارد، حاضر به مناظره هستم.

- سوال این است؛ چگونه می‌شود کشور را جهش داد؟ آیا با همین ساختار می‌شود جهش ایجاد کرد؟ اگر می‌خواهید جهش ایجاد کنید، حتماً باید تمام ظرفیت‌های مردم را به کار بگیرید.

- یکی از بسترهای جهش، تعاونی‌ها هستند. با تعاونی و اتحادیه‌ها جلسات زیادی داشته‌ایم و به ۱۶ مسئله مشترک رسیده‌ایم.  اگر شما می‌خواید جهش ایجاد کنید باید این ۱۶ مانع را بردارید.

- اقتصاد کشور را در محیطی سیال و لرزان نمی‌شود اداره کرد. لازمه‌اش این است که کشور را معطل خارج نکنیم.

- اتفاقاً ما نیاز به یک تعامل گسترده و سازنده با جهان داریم.

- نباید با هم تعارف داشته باشیم؛ با تبعیض و رانت‌خواری هم در دولت باید برخورد کرد هم باید در بخش خصوصی و اتاق بازرگانی جلوی این کار را گرفت. 

منبع:  فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها