|

علت درگذشت دکتر ایرج گلدوزیان چه بود؟ + بیوگرافی

دکتر ایرج گلدوزیان استاد برجسته حقوق جزا، امروز ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ در سن هشتاد و دو سالگی بر اثر ابتلا به بیماری دار فانی را وداع گفت.

لینک کوتاه کپی شد

دکتر ایرج گلدوزیان استاد برجسته حقوق جزا و جرم شناسی امروز در سن 82 سالگی دار فانی را وداع گفت. براساس اطلاعیه منتشر شده در کانال تلگرامی انجمن حقوق شناسی دکتر گلدوزیان بر اثر ابتلا به بیماری درگذشت. در اطلاعیه منتشر شده در کانال تلگرامی این انجمن آمده: با نهایت اندوه و درد، خبر درگذشت استاد بزرگ حقوق ایران، جناب آقای دکتر ایرج گلدوزیان را به استحضار می‌رساند. استاد گرانقدرمان، امروز هفده خردادماه ۱۴۰۰ به علت بیماری ما را در سوگ نشاندند. جزئیات مراسم مربوط به درگذشت حضرت استاد متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

بیوگرافی دکتر گلدوزیان

ایرج گلدوزیان در سال ۱۳۱۸ در مشهد متولد شد. دوره ابتدایی را در مشهد و دوره متوسطه را در دبیرستان فرخی تهران به پایان رساند. در سفر‌هایی که طی دهه ۱۳۴۰ به فرانسه کرد، دوره‌های یک ساله جرم یابی، کشف جرایم و جرم‌شناسی را که ویژه ضابطین دادگستری بود، در دانشکده حقوق پانتئون و مدرسه عالی مولن فرانسه گذرانید. در سال ۱۳۴۴ وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۸ رتبه اول کنکور فوق لیسانس حقوق جزایی گردید. در سال ۱۳۴۹ به فرانسه رفت و در دانشکده پانتئون دکترای دانشگاهی حقوق جزا را دریافت کرد. وی در سال ۱۳۵۱ موفق به دریافت دیپلم تحصیلات عالی حقوق خصوصی (D.E.S.) شد. سپس دکترای تخصصی علوم کیفری را دریافت کرد.

پس از بازگشت به ایران به عنوان محقق در موسسه مطالعات حقوق اسلامی و تطبیق دانشکده حقوق دانشگاه تهران مشغول به کار شد و همزمان به تدریس در دانشگاه ملی ایران، موسسه علوم بانکی، مجتمع آموزش عالی قم، دانشکده حقوق دانشگاه تهران (عضو هیئت علمی – دانشیار)، دانشکده علوم قضایی، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی تهران مذکر، مشغول شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها