|

اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور جدید اسرائیل کیست؟

فرزند رئیس جمهور اسبق به عنوان رئیس جمهور جدید توسط پارلمان اسرائیل انتخاب شد.

لینک کوتاه کپی شد

پارلمان اسرائیل روز چهارشنبه اسحاق هرتزوگ، سیاستمدار کهنه کار و فرزند رئیس جمهوری اسبق این کشور را به عنوان رئیس جمهور جدید انتخاب کرد.

حییم هرتزوگ، پدر اسحاق هرتزوگ بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۳ رئیس‌جمهوری اسرائیل بود. اسحاق هرتزوگ، ۶۰ ساله سابقه هدایت حزب کارگر را در کارنامه خود دارد. او در جریان انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۵ رقیب بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل برای سمت نخست وزیری بود. دوره ریاست جمهوری رووین ریولین، رئیس جمهوری کنونی اسرائیل ماه آینده به پایان می رسد. سمت ریاست جمهوری در اسرائیل مقامی تشریفاتی محسوب می شود و اداره امور کشور برعهده نخست وزیر است.

رقیب اسحاق هرتزوگ در رای گیری روز چهارشنبه در کنست (پارلمان اسرائیل) میریام پرتز، آموزگاری بود که دو فرزندش را در سال های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۰ در جریان خدمت در ارتش اسرائیل از دست داده بود. میریام پرتز در صورت پیروزی عنوان اولین رئیس جمهوری زن در اسرائیل را به دست می آورد.

حییم هرتزوگ ششمین رئیس جمهوری تاریخ اسرائیل بود و حالا فرزندش به عنوان یازدهمین رئیس جمهوری این کشور انتخاب شده است. حییم هرتزوگ در سال ۱۹۹۷ درگذشت. انتخاب رئیس جمهوری آینده اسرائیل در حالی صورت گرفت که این کشور با بحرانی سیاسی برای تشکیل دولت جدید روبرو است. انتظار می رود که مخالفان بنیامین نتانیاهو روز چهارشنبه نتیجه تلاش های خود برای تشکیل دولت ائتلافی و کنار زدن نخست وزیر کنونی از قدرت را اعلام کنند.

منبع: یورونیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها