|

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

۱۵ هزار میلیارد تومان در قالب طرح رتبه بندی معلمان واریز می شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: با مصوب شدن طرح رتبه بندی معلمان، حداقل تا شهریور ماه امسال ۱۵ هزار میلیارد تومان به حساب معلمان واریز می شود.

لینک کوتاه کپی شد

 رضا حاجی پور بعدازظهر یکشنبه در آئین افتتاح مدرسه غیردولتی در آمل افزود: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در راستای احقاق حقوق معلمان در کمیسیون تلاش جدی دارند و تاکید جدی در عملیاتی شدن طرح رتبه بندی و پرداختی در حفظ جایگاه واقعی معلمان را دارد. وی ادامه داد، که هفته گذشته این طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با رأی بالایی دیده شده، اما متأسفانه دولت در لایحه‌ای که به مجلس فرستاد، جایگاه معلمان را به عنوان کارمند محاسبه کردند.

طرح رتبه بندی اول مهر عملیاتی می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد، اعضای این کمیسیون به اتفاق آرا روی قول خودشان برای اجرایی شدن رتبه بندی معلمان هستند و این اتفاق قطعاً خواهد افتاد و مهم‌تر اینکه حقوق همه معلمان و فرهنگیان در کمیته بررسی نیز دیده شده است.

حاجی پور تصریح کرد، که با وجود آنکه در لایحه دولت رتبه بندی معلمان وفرهنگیان دیده نشده، اما در کمیته آموزش و پرورش مجلس به طور ویژه بررسی و انشاله در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته خواهد شد تا از اول مهرماه شاهد اجرایی شدن آن باشیم. وی اضافه کرد، که البته همسان سازی برای علوم پزشکی و دانشگاه‌ها نیز لحاظ خواهد شد و در این خصوص حدود ۴ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۰ دیده شده است.

نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی از اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای دو مجموعه آموزشی و آموزش عالی در این شهرستان خبر داد و افزود: حدود ۱۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار به دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل و حدود ۵۰ میلیارد ریال نیز برای تسریع در ساخت مدرسه نیمه کاره درمنطقه رحمت آباد آمل که خانواده مرحوم صفایی بیش از ۱۵ سال قبل زمین آن را به آموزش وپرورش اهدا کرده بودند، هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد، متأسفانه به علت تأخیر در تکمیل این واحد آموزشی، در چند سال گذشته بخشی از تجهیزات آن دزدیده شده و با توجه به کمبود فضای آموزشی در آن منطقه از شهر آمل، تا مهر ماه امسال این واحد آموزشی به طور کامل تکمیل وافتتاح خواهد شد.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها