|

جذب 27 هزار و 300 نفر از طریق آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ظرفیتی معادل 27 هزار و 300 نفر جذب آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی شدند.

لینک کوتاه کپی شد

دکتر قاسم احمدی لاشکی از آمادگی دولت و وزارت آموزش و پرورش برای اجرای رتبه بندی تا پایان امسال خبر داد و اظهار داشت: رتبه بندی معلمان باعث می شود تا این قشر در طول فعالیت‌های خود درجه بندی شوند.

وی ادامه داد: این رتبه بندی در 5 درجه معلم پایه، معلم مربی، معلم حرفه‌ای، معلم سرآمد و معلم راهنما برای معلمان تعبیه شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت  آموزش و پرورش  از جذب دویست هزار نیروی انسانی سه سال اخیر در آموزش و پرورش خبر داد و تصریح کرد: امسال ظرفیتی معادل 27 هزار و 300 نفر جذب آموزش و پرورش از طریق  آزمون استخدامی  شدند.

وی همچنین به جذب و تعیین تکلیف نیرو‌های حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و نیرو‌های پیش دبستانی اشاره کرد و افزود: قانون گذار وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد 88 هزار نفر از این گروه‌ها تاپایان برنامه ششم تعیین تکلیف شوند.

احمدی لاشکی گفت: از این تعداد تاکنون 55 هزار و 497 نفر از این افراد تعیین تکلیف شدند و در حال گذراندن دوره‌های مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان هستند و حدود 30 هزار از افراد باقی مانده به زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

وی با بیان اینکه امسال جهت تقویت نیروی انسانی در آموزش و پرورش چهل هزار نفر راهی دوره چهارساله دانشگاه فرهنگیان شدند، عنوان داشت: جدب نیرو در آموزش و پرورش در سال‌های آتی فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها