|

دنیای سگ ها

خطرناک ترین سگ های جهان

در اینجا می توانید با چند گونه از خطرناک ترین سگ های جهان آشنا شوید.

لینک کوتاه کپی شد

سگ ها حیوانات بسیار دوست داشتنی و وفاداری هستند اما در عین حال بعضی از نژاد های آنها می توانند بسیار وحشی و خطرناک باشند که در این صورت ممکن است به انسان ها نیز، آسیب و صدمات زیادی را وارد کنند. در اینجا می توانید با برخی از خطرناک ترین نژاد سگ ها در جهان آشنا شوید.

1. سگ امریکن بنداگ 

rsz_shutterstock_659318101-1024x681این سگ ترکیبی از نژاد پیت بول تریر و ماستیف ناپلی است و همچنین دارای اندام بسیار بزرگ و بدنی بسیار قوی است که به همین خاطر به عنوان یک از گونه های خطرناک شناخته می شود. به علاوه، متاسفانه برخی افراد این سگ ها را برای جنگ و حمله در مواقع لازن پرورش می دهند اما از آنجایی که این سگ ها، طبیعتا حیوانات جنگجویی هستند، این امر می تواند برای بسیاری از رهگذران و مردمان عادی که امکان مواجه با این سگ ها را دارند نیز بسیار خطر آفرین باشد. 

2. سگ کین کورسو 

Can-Corso-e1614188976970وزن این سگ ها اکثرا به اندازه 44 تا 68 کیلوگرم است و بیشتر برای محافظت از سربازان و یا نجات آنها از حملات دشمن مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین در مواقع خطر نیز بسیار خشمگین و خطرناک شده و می توانند شخصی را که موجب ترس آنها شده را به بدترین شکل ممکن از پا در آوردند. 

3. سگ بول تریر

Bull-Terrier-e1614188989207این سگ ها دارای سر های بزرگی هستند و اکثرا به عنوان سگ هایی دارای بافت های عضلانی بدون چربی شناخته می شوند. آنها همچنین بسیار مستعد حمله به حیوانات کوچکتر از خود هستند و در مجموع سگ های بسیار درنده و خطرناکی محسوب می شوند. 

4. سگ دوگو آرژانتینو 

Dogo-Argentino-e1614188875167این سگ ها در نگاه اول کمی دلهره آور به نظر می رسند و در حقیقت برای شکار آموزش داده می شوند و می توانند به حیوانات عظیم الجثه ای همانند گراز های وحشی یا پوما ها نیز حمله کنند اما نکته جالب در مورد آنها این است که این سگ ها نسبت به انسان ها هیچ گونه رفتار پرخاشگرانه ای را از خود نشان نمی دهند اما با این وجود طبق قوانین کشور انگلیس، نگهداری و مالکیت از این سگ ها، غیر قانونی است. 

5. سگ بوربرل 

Boerboel-e1614189005915

این سگ ها عموما در آفریقای جنوبی زندگی می کنند و عموما برای محافظت از خانه های بزرگ و لوکس پرورش داده می شوند. همچنین، قدرت بدنی آنها بسیار بالا است و حمله آنها به انسان ها نیز می تواند بسیار خطر آفرین باشد چرا که به عنوان مثال، در سال 2018 زنی در کارولینای شمالی در اثر حمله یک سگ بوربرل جان خود را از دست داد و بنابراین این سگ نیز به عنوان یکی از سگ های خطرناک شناخته می شود. 

6. سگ باسنجی 

rsz_shutterstock_1704469297-1024x719این سگ ها اصالتا اهل آفریقای میانه (کنگو) هستند و به عنوان سگ هایی بسیار باهوش، کنجکاو و حتی در مواردی بسیار محبت شناخته می شوند. آنها همچنین به سرعت با محیط خود سازگار می شود اما هوش و دقت آنها و همچنین قدرت بدنی بالایشان می تواند در مواقع احساس خطر، برای انسان ها بسیار خطر آفرین باشد. 

منبع: RocketFacts

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها