|

مبلغ دقیق افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

احکام جدید بازنشستگان به زودی صادر می شود و حقوق اردیبهشت بازنشستگان بر مبنای افزایش حقوق مرحله دوم متناسب سازی صورت خواهد گرفت.

لینک کوتاه کپی شد
 حقوق بازنشستگان اردیبهشت ۱۴۰۰ بر مبنای احکام جدید واریز خواهد شد. در راستای اجرای مرحله دوم قانون همسان سازی و متناسب شازی حقوق بازنشستگان، به گفته رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی احکام جدید بازنشستگان به زودی صادر می شود و حقوق اردیبهشت بازنشستگان بر مبنای افزایش حقوق مرحله دوم متناسب سازی صورت خواهد گرفت.
 
پیش تر در واریز حقوق فروردین ماه اعلام شده بود که مبنای افزایش حقوق بازنشستگان به اشتباه محاسبه شده و این مشکل در پرداخت حقوق اردیبهشت بازنشستگان محترم لحاظ خواهد شد. در ادامه آخرین اخبار از متناسب سازی حقوق بازنشستگان را مورد بررسی قرار دادیم. علی اصغر بیات مبلغ دقیق افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد.
 
علی اصغر بیات رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: مرداد ماه سال ۹۹، اولین مرحله متناسب سازی حقوق بازنشستگان انجام شد بعد از آن مهرماه سال ۹۹ مجدد متناسب سازی را انجام داد و مبلغ متناسب سازی حدود ۷۹ درصد شد.
 

جزئیات طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

وی با اشاره یه اینکه بین حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی تبعیض ایجاد شد، گفت: در نهایت با پیگیری‌های مکرری که داشتیم توانستیم ۸۹ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را دریافت کنیم و با دریافت این مبلغ متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مجدد، اجرا شود.

پرداخت علی الحساب به بازنشستگان در اسفند ۹۹

بیات تصریح کرد: اسفند ۹۹، مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت علی الحساب پرداخت شد و بعد از آن مصوب شد که با پرداخت حقوق فروردین ماه، ماده ۹۶ و ماده ۱۱۱ اعمال شود و پس از افزایش سالیانه، متناسب سازی حقوق بازنشستگان انجام شود.

علت اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی چه بود؟

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی افزود: ۲۰ فروردین که احکام بازنشستگان بر روی سایت نمایش داده شد اعتراضاتی در خصوص این احکام از سوی بازنشستگان صورت گرفت و بعد از بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که این مشکل از سوی سازمان تامین اجتماعی است، عددی که برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان و افزایش سالیانه در نظر گرفته بودیم، توسط سازمان تامین اجتماعی کنار گذاشته شد، اما  مسئولان سازمان را متقاعد کردیم که اشتباه کرده اند.

فرمول جدید محاسبه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ازدیبهشت ۱۴۰۰

وی ادامه داد: در فرمولی که برای متناسب سازی آماده کرده بودیم تمامی سطوح بازنشستگان در نظر گرفته شده بودند، مجدد جلسات ما برای اصلاح احکام آغاز شد. بیات بیان کرد: برخی از مسئولان تامین اجتماعی مصاحبه می‌کنند که قبل از اینکه آن ۸۹ هزار میلیارد تومان را  از دولت بگیریم، متناسب سازی را انجام دادیم. چرا بر سر بازنشستگان منت می‌گذارید؟ منابع دریافت کرده باشند یا دریافت نکرده باشند، ربطی به بازنشستگان ندارد، پرداخت این مبالغ از سوی مجلس تصویب شده و دولت نیز پذیرفته است و این بده بستان‌ها ربطی به بازنشستگان ندارد.

زمان دقیق اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان ۱۴۰۰

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی بیان کرد: جلسات مختلفی درخصوص صدور احکام جدید داشتیم تا نواقص احکام رفع شود امیدوارم با پرداخت حقوق اردیبهشت ماه اشتباهات قبلی حل شود.

خبر مهم درباره مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

علی دهقان‌کیا با اشاره متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد:  هنوز برای متناسب سازی مرحله دوم تصمیم قطعی اتخاذ نشده است و بازنشستگان انتظار دارند متناسب سازی مرحله دوم برای سایر سطوح اجرا شود.

وی افزود: برای اجرای مرحله اول متناسب سازی دولت قرار بود ۳۲ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهد، اما این امر هنوز محقق نشده است و با وجود اینکه هنوز منابع مورد نیاز متناسب سازی مرحله اول به تأمین اجتماعی وارد نشده، اما مدیریت این سازمان علاوه بر اجرا و تداوم پرداخت متناسب سازی مرحله اول، مرحله دوم متناسب‌سازی را نیز اجرا کرده است.

دهقان‌کیا واگذاری منابع مالی نقدی و شرکت‌های سود ده به تأمین اجتماعی را خواسته برحق بازنشستگان دانست و گفت: انتظار داریم که دولت در اسرع وقت شرکت‌های سودده را واگذار کند تا متناسب سازی به نحو صحیح برای بازنشستگان اجرا شود و استمرار داشته باشد. وی ادامه داد: تأمین اجتماعی مرحله دوم متناسب سازی را به پشتوانه رد دیون دولت اجرا می‌کند و پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی ضامن و پشتوانه اجرای متناسب سازی در سنوات آینده است.

رئیس کانون بازنشستگان تهران با بیان اینکه تأمین اجتماعی متناسب‌سازی را اجرا کرده و منتظر دریافت منابع نبوده است، گفت: امیدوارم با پیگیری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بخشی از این ۸۹ هزار میلیارد تومان به زودی دریافت شود. دهقان کیا افزود: دولت با واگذاری شرکت‌ها و از طریق نقدی باید این مبلغ را به تأمین اجتماعی پرداخت کند و بازنشستگان منتظر و مشتاق هستند تا هرچه زودتر احکام جدید خود را دریافت کنند.

منبع: اندیشه معاصر

 • فریدون زمانی ارسالی در

  بخدا ما بازنشسته های تامین اجتماعی خسته شدیم از بس حرفهای ضد و نقیض و دوپهلو و گاها دروغ شنیدیم !!
  آخه مگه میخوایین صدقه بدین که اینجوری صحبت میکنین !!!
  حقوق ما جماعت صبور بعد از یک عمر زحمت و تلاش و کار و از دست دادن جوانی و سلامتی مون تا شب عید از ۱۰۰ دلار در ماه هم کمتر بوده
  آخه یه جوری با یه انصافی ، با یه نگاه مثبتی ، با یه دید وجدانی خودتون وکیل ، میشه با گوشت کیلویی ۱۵۰ تومان و مرغ کیلویی ۲۵ تومان و برنج کیلویی ۳۰ تومان و مستاجری و آبروداری و هزار جور بیماری بابت کهولت سن زندگی کرد ؟!!!
  تمومش کنین تو را به انسانیت قسم
  ما بازنشستگان یه روزی مثل شما جوان و شاغل بودیم
  شما هم یه روزی بازنشسته میشین
  انصاف و عدل داشته باشین
  بازنشسته گرفتار و بیمار و درمانده و فراموش شده و صاحب صندوق تامین اجتماعی بزرگ که هزاران هزار میلیارد پول به دولت و غیره قرض داده را وجه المصالحه دعواهای خودتون نکنین

 • علی ارسالی در

  سلام.به عنوان یک بازنشسته، یک خبر باب دل بازنشستگان ندیدم. همه وعده وعید و توضیح مسایل برای ندادن یا کمتر دادن حقوق به بازنشستگان است. باباجان حداقل حرف نزنید، کمتر حرف بزنید. خسته شدیم. کار باید از اول درست بود. نه اینکه انباشته بشه الان روزتون بیاد.

 • علی ارسالی در

  چرا هر روز چند مرتبه یک خبر را با عناوین مختلف و کلمات سرکاری فوری فوری و غیره اعلام میکند اینقدر با اعصاب باز نشسته ها بازی نکنید .
  در خبر بالا مبلغ دقیقی مشخص شده ، فرمولی مشخص شده، مبلغ متناسب سازی مشخص شده . خجالت بکشید

 • ناشناس ارسالی در

  باسلام این دیگه چه وضعی که بازنشتگان تامین اجتماعی رو با این دوقسمتی کردن حداقل بگیران وسایر سطوح گیج وگنگ میکنید همه ما بازنشتگان ومستمری بگیران حقوقهای پایین داریم به داد به قول خودتوت هم حداقل بگیران وهم سایر سطوح برسید

 • سیدمحمدحسین ارسالی در

  سلام.ای کاش اندکی خدا را درنظر داشتید والله هرکسی حق الناس بکند باید یاخودش یا عزیزانش جواب بده.علت تمام گرفتاری ها و ناراحتی هایی که داریم اینه که خدارافراموش کردیم وخیلی راحت حق و ناحق میکنیم.خدانکنه روزی بیاد که دستمون بجایی نرسد و باید جوابگوی میلیون ها نفرباشیم بخاطر دنیایی که دقیقه بعدش معلوم نیست.بدانید خدایی داریم که لحظه لحظه هامون را شاهده.ندیدم ادمی را که پا رو حق گذاشته باشه و اسایش داشته باشه.وجدان ها یه روزی بیدار میشوند مراقب باشیم دیر نشه.الاهی شکر .

 • سید رضا ارسالی در

  تامین ااحتماعی از پول دزدی که این پول قبل عید و نداده که از منابع خود سازمان بوده دیکه این که منت کذاشتن نداره مگه از جیبشون ومال شخصی دادن که میگن دولت نداده ولی ما اجرا کردیم حالا توجه کنید که صندوق چقدر اموال داره که شما توانستید با وجود عدم پرداخت دولت یاز تا حدودی رفع نیاز مستنی بگیران را بنمایید پس میشود حقوق تامین اجتماعی با کشوری و لضکری یک شود بابا اسن همان تامین احتماییست که تا چند سال پیش همه کشوریها دوست داشتن خقوق بگیر ان باشند حالا ببینید چه یلایی سرش اوردند خدا رحم کنه به عاقبتش

 • ناشناس ارسالی در

  بنویسیم که چی بشه فعلا دروغ گویان سوارندو حقیقت وباز نشسته پیاده
  ای کاش این هایی که از حقوق بازنشسه.دم می زند نرخ مایحتاج واجاره مسکن خرید ماشین ووو را نمی دانستند ما کمتر عداب می کشیدیم ای کاش قیمت ساخت الونک را.نمی دانستند ای کاش خجالت بچه ونوه را می دانستند چقدر سخته چقدر رنج اوره
  خدایا تو برای ما کاری بکن که اینه نه رحم دارند ونه شرف خدا می داند پول دارند حقوق بالا پاداش می گیرند طلم کنند

 • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

  همه دروغ است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها