|

حداقل پرداختی به بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر افزایش یافت؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل پرداختی بازنشستگان تامین اجتماعی امسال ۳۹ درصد افزایش یافت

لینک کوتاه کپی شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حداقل پرداختی بازنشستگان تامین اجتماعی امسال ۳۹ درصد افزایش یافت که این رقم منهای مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در روزهای پایانی سال گذشته است.

محمد شریعتمداری با بیان این مطلب  در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: در جلسه امروز هیات وزیران مصوب شد حداقل پرداختی بازنشستگان با ۳۹ درصد افزایش از رقم یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یابد.

وی افزود: این افزایش برای سایر سطوح ۲۶ درصد رشد به اضافه عدد ثابت ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان است و به این ترتیب بازنشستگان در فروردین ماه ۱۴۰۰ از افزایش دستمزد ۳۹ درصد مطابق حداقل مزد کارگران برخوردار می شوند.

وزیر تعاون تاکید کرد: افزایش ۳۹ درصدی حقوق بازنشستگان منهای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی است که مرحله دوم آن در روزهای پایانی سال گذشته برای سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان واریز شد.

وی توضیح داد: مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به تصویب هیات امنای سازمان تامین اجتماعی رسید و برای اجرا به این سازمان ابلاغ شد و امیدواریم این دو در کنار هم گشایشی را در زندگی بازنشستگان فراهم کند.

شریعتمداری گفت: رشد مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی همانند بازنشستگان کشوری و لشگری است و طبق محاسبات از اسفندماه تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ معادل ۱۳۳ درصد رشد داشته است.

منبع: خبرآنلاین

  • ناشناس ارسالی در

    باسلام:خواهشا این فرمول همسان سازی را اعلان کنید، تمام سطوح مستمری بگیر از مبلغ افزایش با خبر شوند.

  • عبدالرضا ارسالی در

    پایه حقوق حداقل بگیران در سال ۹۹ پس ازمردادماه با به اصطلاح همسانسازی مبلغ تقریبا دوملیون ودویست شده بود و۳۹ درصدمیبایست براین مبلغ محاسبه واضافه میشد نه ۱ملیون و۹۱۰ هزار. پس اینکه تامین اجتماعی احکام سال ۹۹ وسالهای گذشته را هم ازسایت خودبرداشته با هماهنگی شما بوده تا به اینوسیله ظلم مضاعفی درحق دوازده ملیون خانوارکنید؟!

  • ازکارافتاده تامین اجتماعی ارسالی در

    چی میگین نوبت دوم همسانسازی ؟اگه مستمری بگیر روهالوحساب میکنیدکورخواندید مرحله دوم هرچقدرهست بایستی انجام پذیردسپس تورم سال اضاف بشه یعنی ۳۹درصد که اضاف بشه حقوقها تازه میشه گفت کارقانونی صورت گرفته یعنی ۳۹درصدبایدبه چهارمیلیون وپانصدهزارتومان اضاف بشه درغیراینصورت دوباره کلاه گشادی سربازنشستگان تامین اجتماعی رفته

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها