|

افزایش حقوق بازنشستگان در فروردین ماه به ۶ میلیون تومان می‌رسد؟

اعضای کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی قول داده است حقوق بازنشستگان دارای فرزند به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد

لینک کوتاه کپی شد

در آخرین جلسه اعضای کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی قول داده است حقوق بازنشستگان دارای فرزند به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد،‌اما بازنشستگان معتقدند افزایش ۳۹ درصدی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ باید برای آنها هم اعمال شود.

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی و بعد از همسان سازی حقوق، برای یک بازنشسته حداقلی بگیر با ۳۰ سال خدمت در فروردین ماه سال جاری حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق واریز می شود. این رقم برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت کرده اند به تناسب کمتر و برای کسانی که بیشتر از ۳۰ سال سابقه کار دارند، بیشتر است.

بر این اساس بازنشستگانی که در سال ۹۹ مبلغ ۲۸۰۰ دریافت می‌‎کردند در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کنند. اما بعد از اعلام این رقم سوال اصلی بیشتر بازنشستگان تامین اجتماعی این است که ۳۹ درصد افزایش حقوق کارگران در سال جدید به رقم حقوق آنها اضافه می شود؟

افزایش ۳۹ درصدی و اما و اگر مسئولان

پایه حقوق کارگران در سال جدید از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان افزایش یافته است. در سالهای گذشته به پیشنهاد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و با تصویب هیات دولت، حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی به اندازه حداقل مزد کارگران شاغل افزایش پیدا می کرد، اما با توجه به همسان سازی حقوق و افزایش حقوق بازنشستگان نسبت به سال قبل گویا فعلا این افزایش ۳۹ درصدی برای بازنشستگان اعمال نمی شود.

اگر افزایش ۳۹ درصدی برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم انجام شود، یک بازنشسته با ۳۰ سال خدمت و دارای همسر و دو فرزند در فروردین ماه حدود ۶ میلیون تومان دریافت می کند. در این صورت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به حقوق متناسب سازی شده بازنشستگان اضافه می شود.

اما اخباری که از سازمان تامین اجتماعی شنیده می شود از منتفی بودن این افزایش حقوق حکایت می کند و گویا قرار نیست در سال ۱۴۰۰ مثل سالهای گذشته حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مثل حقوق کارگران افزایش پیدا کند.

مسئولان سازمان تامین اجتماعی اعتقاد دارند، حقوق بازنشستگان با اجرای متناسب‌سازی و افزایش ۳۹ درصدی به این مبلغ رسیده است.

منبع:کاماپرس

  • ناشناس ارسالی در

    بقیشو واسه خودشون برداشتن اخه خیلی زحمت میکشن فقط در حال بالا کشیدن پول بازنشستها هستن

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها