|

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری برابر ‌است؟

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به وجود ۱۲۵هزار مستمری بگیر در استان از پرداخت حقوق بازنشستگان با افزایش ۳۹ درصدی حداقل بگیران و…

لینک کوتاه کپی شد
1

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به وجود ۱۲۵هزار مستمری بگیر در استان از پرداخت حقوق بازنشستگان با افزایش ۳۹ درصدی حداقل بگیران و اجرای مرحله دوم متناسب سازی خبر داد.

علی حسینی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به همسان سازی حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری برای نخستین بار افزود:  با اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی، درصد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری برابر شد.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی و ضرورت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی باعث شد تا از سال ۹۸ برنامه‌ریزی‌هایی برای تحقق این مهم انجام شود و تیم مدیریتی این سازمان با حمایت‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این راستا وارد عمل شوند. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه تلاش‌ها، پیگیری‌ها و تدابیر اندیشیده شده از اسفند ۱۳۹۸ تا فروردین ۱۴۰۰، ۲ مرحله متناسب‌سازی را در پی داشت که با احتساب افزایش‌های سنواتی ماده ۹۶ مجموعاً منجر به افزایش  حدود ۱۳۳ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شده است تصریح کرد: در حال حاضر تفاوتی میان درصد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و درصد افزایش بازنشستگان کشوری و لشکری ناشی از همسان‌سازی و متناسب‌سازی وجود ندارد.

حسینی با اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم ذیل پنج عنوان پرداختی، تحقق این امر مهم موجب شد حقوق یک بازنشسته حداقلی بگیر سازمان تامین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه کار با عائله مندی و ۲فرزند از اسفند ماه ۱۳۹۸ تا فروردین سالجاری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته و از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان  افزایش یابد که نشان از افزایش ۱۳۳درصدی نسبت به اسفند ۹۸ است که با پرداختی صندوق کشوری برابری می‌کند. 

وی ادامه داد: همچنین حقوق یک بازنشسته حداقلی بگیر با ۲۰ سال سابقه کار با عائله مندی و ۲ فرزند از اسفند ۹۸ یک میلیون و ۶۰۰هزارتومان به سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان  تومان افزایش یافته است و این افزایش حقوق  همزمان با صدور حکم جدید در فروردین ۱۴۰۰ اعمال و پرداخت خواهد شد. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه برای سایر سطوح یعنی میانگین بگیرها و حداکثر بگیرها نیز  افزایش مرحله دوم متناسب‌سازی صورت خواهد گرفت خاطرنشان کرد: درسایر سطوح به گونه ای مستمری ها افزایش یافته است که از ۷۵درصد زمان برقراری به نسبت حداقل کمتر نباشد. 

حسینی از وجود سه میلیون و  ۵۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در کشور خبرداد و گفت: از این تعداد ۱۲۵ هزار نفر مستمری بگیر در استان کرمان وجود دارد که در سال گذشته بالغ ۳۵۰ میلیارد تومان ماهیانه به عنوان مستمری پرداخت می‌شد که با افزایش نرخ ۳۹ درصدی حقوق  در سال ۱۴۰۰ تامین اجتماعی استان کرمان حدود ۵٠٠ میلیارد تومان پرداخت خواهد کرد.

 • علی ارسالی در

  برخلاف صحبت سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

  ما ۴ نوبت افزایش در سال۱۴۰۰ داریم نه ۲ نوبت  مطالبات ما و فرمول حکم فروردین ۱۴۰۰ :


  ۱- حقوق(مستمری) اسفند
  +
  ۲- مانده ۶۵ درصدی همسان سازی مردادماه۹۹
  +
  ۳- مابه التفاوت مرداد تا اسفند ۹۹ از محل مانده ۶۵ درصدی همسانسازی مرداد ماه

  ۴-افزایش ۳۹ درصدی ۱۴۰۰
  +
  ۵- همسانسازی ۱۴۰۰
  =
  دریافتی ماهانه در سال ۱۴۰۰

  کف دریافتی کارگران بازنشسته وکارگران از کارافتاده و بازماندگان کارگران فوت شده

  نباید از ۱۰ میلیون تومان که کف معیشت است کمترباشد.

  بهوش باشید وبگوش

  که سازمان

  درحال اختلاس ردیف های ۲و۳و۵ است.


  دوستان لطفا در تمام گروه ها منتشر کنید.


  ………………………………………………


  سازمان تامین اجتماعی

  فقط یک سوم از همسانسازی مرداد ۱۳۹۹را اجرا کرد
  و
  دوسوم همسانسازی را پشت گوش انداخت.

  در مقایسه با میزان همسانسازی لشگری وکشوری در مهرماه ۱۳۹۹

  سازمان باید قبل از صدوراحکام ۱۴۰۰

  حدود ۱۲تا ۱۵ میلیون تومان به بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی


  معوقه همسانسازی مرداد تا اسفند ۱۳۹۹ پرداخت کند.
  و
  به هیچ وجه قادر نیست از پرداخت این دیون قانونی خودداری کند.

  سازمان بدون تسویه همسانسازی سال۱۳۹۹ با بازنشستگان ومستمری بگیران

  نباید وارد همسانسازی ۸۹ هزار میلیاردتومانی سال ۱۴۰۰ شود.

  بازنشستگان کشوری ولشگری از مهرماه ۱۳۹۹ تا اسفند ۱۳۹۹ متوسط ۲ تا ۳ میلیون تومان بیشتر از بازنشستگان تامین اجتماعی دریافتی داشتند.

  دوستان گرامی به سخنان سالاری توجه کنید.( با اعمال افزایش حقوق و متناسب‌سازی، فاصله‌ای که بین حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با صندوق‌های دیگر ایجاد شده بود، تقریباً رفع می‌شود. )
  اولاً قبلا حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی ۳تا ۴ برابر بازنشستگان کشوری و لشگری بوده است و حالا بعد از همسانسازی مجدد فاصله مستمری بگیران تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشگری تقریبا صفر می شود .
  در خوشبینانه ترین حالت سر مستمری بگیران تامین اجتماعی را چنان به مسائل مختلف گرم کردند که اصلاً متوجه این موضع نشدند و هیچگاه معترض این قضیه نبودند و فاصله حقوقی که از دهها سال پیش بین مستمری بگیران تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشگری موجود بود را از جیب بیت المال نه فقط به صفر رساندند بلکه حقوق کشور و لشگری بیشتر از مستمری بگیر تامین اجتماعی شد. حال اعتراض ما باید به نحوه همسانسازی باشد چرا که بیمه پردازی در تحت پوشش تامین اجتماعی ۳۰٪ و بیمه پردازی تحت پوشش کشوری و لشگری تنها ۱۸٪ است.
  نتیجه گیری از این مسئله خیلی ساده است حقوق مستمری بگیر تامین اجتماعی براساس بیمه پردازی باید ۱/۶۶۶ برابر کشوری و لشگری باشد ولی متاسفانه آقایان مسئول در کانون بازنشستگان و مستمری بگیران که کلا نه فهمیدند و نه حرفی زدند و در سازمان تامین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه و وزارت کار ورفاه اجتماعی که می دانستمند چه کاری انجام داده اند و به این موضوع پی بردند و هیچ سخنی بابت آن مطرح نمی کنند و باسکوت از کنار این موضوع رد می شوند. ای کاش بازنشستگان دارای اتاق فکر بودند و آقایان در کنار هم به این موضوع با قدرت و بدون ترس وارد می شدند و پیگیر مطالبات بازنشستگان و حق وحقوق پایمال شده آنان می شدند . این سخنان را گفتم چون می خواستم برای سه میلیون و نیم مستمری بگیر تامین اجتماعی روشنگری کرده باشم و تا آنجا که توان داشته باشم در مقابل حقه بازی نوبخت و سالاری و شریعتمداری خواهم ایستاد. از تمام مستمری بگیران که این متن را خواندند و متوجه شدند که چگونه سرشان کلاه گذاشته شده است می خواهم که با قدرت تمام برای حق خود فریاد بزنند.

  • ارسالی در

   حقوقی که من سال 88 میگرفتم با همریشم (کارمند دولت بوده) حداقل 2میلیون صد هزار تومن اختلاف داشت سال 99یکمرتبه حقوقش از من 400 هزار تومن بیشتر شد (من نمیخوام تفرقه ای بین حقوقبگیران باشه)اما دولت سعی میکنه با اختلاف انداختن بین ما ،ما را سرگرم این بازی کثیف کنه من نمیدونم چه فرقی باید بین همسانسازی حقوق ما با کارکنان دولت باشه دوساله وقت وانرژی ملتی را خرج بازی زشت خودشون کردن ،من 30 سال با بدترین شرایط ودر گرمای شدید خوزستان کار فنی را در شرکتی کار کردم نه هوای دلچبس شیراز یا شمال یا تبریز را داشتم نه امتیازی بهتر از شهرهای دیگه اما راضی بودم که من بعد از بازنشستگی حداقل زندگی نرمالی داشته باشم اما مشکلاتم بعد از بازنشستگی صد چندان شده دولت هم بجز دروغ درمانی چیزی را تحویل نداده تامین اجتماعی هم همصدا با دزدان دولت گلوی ما را با تمام وجود فشار داده ،چرا این همه ریا ودروغ چرا این همه حق خوری چهکسی بایدجوابگوی این همه فساد وریا باشه .به پیر وپیغمبر خسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسه شدم زندگی در این مملکت دشوار شده کسی هم جوابگو نیست

 • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

  باسلام،
  خدایی خودشون به این حرفی که میزنن باور دارن؟ انتظار دارن ما هر عدد و رقمی که میگن رو باور کنیم؟ چرا سال 89 رو با 1400مفگ مقایسه میکنند؟ 139درصد؟ شاید در طی دوسال برای بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به این درصد برسه، ولی این کجا و آن کجا؟ در سال 98حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1600000تومن بود ولی کشوری 2میلیون به بالا بود. خب رقم 139درصد رو در این دو دریافتی متفاوت ضرب کنی، 2رقم بسیار متفاوت تر بدست میاد دیگه،، بله ضریب همون 139درصد طی دوساله، ولی دریافتی ها بین بازنشستگان تامین اجتماعی با کشوری، تفاوت از زمین تا آسمانه. که برا تامین اجتماعی به 4میلیون و200 هزار تومن میرسه ولی برا کشوری و لشکری بالای 5میلون و 500هزار تومن. اونوقت این دو با هم برابرند. اینقدر با اعداد و ارقام سر بازنشستگان تامین اجتماعی رو شیره نمالید. الان دیگه هم برا خودشون یه پا اقتصاد دانن.

 • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

  بله فقط تفاوت اینجاست کشوری ۱۷ هزار حداقل بگیر دارد و تامین اجتماعی ۲ میلیون نفر🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 • Sayed ارسالی در

  واقعا که ،دارن کاری میکنن با روح و روان بازنشستگان ،که حق خودشون رو از کف خیابان بگیرند،تا کی دروغ اخه ،کجا با بازنشستگان دولتی برابر شده ،حق بیمه که از بازنشستگان تامین اجتماعی ۲۳ درصد و از حقوق دولتی ها ۱۸ درصد کجا عدالت است ،حقوق بازنشسته دولتی سال گذشته۲۲۰۰۰۰۰ بوده بعد از همسان سازی ۵۲۰۰۰۰۰ شده با سند عرض میکنم ،ولی افزایش همسان سازی تامین اجتماعی در خوشبینانه حالت ۸۰۰ بوده ،معنای عدالت را فهمیدیم !!!!!!!!!!!!!!

 • محمود عبادی ارسالی در

  سلام آقایان محترم شما که میگویید حقوق تامین اجتماعی با لشکری و کشوری هم اندازه شدواقعا درست است
  شاید این آنها مساوی شد اما آنها درفیش حقوقشون مزایای جانبی دارند بیشتر از پایه نفرات تامین اجتماعی است درضمن بدی آب و هوا ۲۵درصدحقوق مناطق جنگی ایثارگران۲۵درصد معیشتی حق اولاد حق عایله‍ مندی ودیگر مزایا رانمیگویید ایاشماانصاف دارید چرا دیوان ومحاسبات پیگیری نمی‌کنند که حق و حقوق این کارگران رابگیرندتادشمنان ما ازاعتراضات سواستفاده نکنند لطفاً عدالت رااجراکنید باتشکر

دیدگاه تان را بنویسید