|

چرا احکام بازنشستگان تامین اجتماعی قابل مشاهده نیست؟

بازنشستگان می‌گویند نه تنها حکم سال جاری که حکم سال‌های قبل هم در دسترس نیست.

لینک کوتاه کپی شد

همزمان با افزایش حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰، مساله افزایش حقوق بازنشستگان و همسان‌سازی حقوق آنها هم مطرح شد.

به گفته مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی حداقلی بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده در فروردین سا جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کند. اما مشخص نیست این رقم با محاسبه مبلغ همسان‌سازی است که وعده آن را داده‌اند و یا رقم همسان‌سازی جدا محاسبه می‌شود.

مدیرعامل تامین اجتماعی گفته بود حکم بازنشستگان و میزان حقوق آنها از امروز در سایت تامین اجتماعی قابل مشاهده است. اما بازنشستگان می‌گویند با مراجعه به سایت نتوانسته‌اند حکم خود را ببینند.

برخی به نبود حکم و مشخص نبودن حکم انتقاد دارند و برخی به دریافتی اندکی که می‌گیرند. چراکه می‌گویند مدت زمان خدمت آنها کمتر از ۳۰ سال بوده و دریافتی آنها بسیار کمتر از رقم ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی است که اعلام شده است.

گفتنی است از پایان این هفته یا از ابتدای هفته آینده فرایند واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انجام می‌شود.

 

احکام منتشر نشد!

در ادامه نظر برخی از مخاطبان در این خصوص را می‌خوانید:

«من هرچی تلاش میکنم نتوانستم از سایت حکم افزایش حقوق بگیرم.»

«تو سایت حکم رو نشون نمیده. من زنگ هم زدم به ۱۴۲۰ ولی گفتن اخر ماه میتونید حکمتون و ببینین. حکم رو نشون نمیدین که باعث اعتراضات بازنشستگان نشه؟»

«توی سایت نه خبری از میزان افزایش حقوق است و نه هیچ فیشی صادر شده.»

«سیستم تامین اجتمایی هنوز بروزرسانی نشده که حقوقها معلوم بشه.»

«حکام سالهای قبل بالا نمیاد چه رسد به احکام این سال.»

«امروز صدبار وارد سایت شدم اما مدام می نویسه ارائه این خدمات مقدور نیست. حتی حکم سال ۹۹رو هم نمیاره، این یعنی چی؟ یعنی باید تا آخر فروردین صبر کنم تا حقوقم واریز بشه اونوقت بفهمم چقدر قراره حقوق بگیرم؟»

همه زیر خط فقریم!

اما بخش دیگری از بازنشستگان می‌گویند رقم واریزی هر چقدر که باشد کم است و آنها نمی‌توانند با آن چرخ زندگی‌شان را بچرخانند.

 

«حکم‌ها میاد و آخرش می بینیم که همش دویست تومن اضافه کردن. یک ساله همش میگن همسان سازی.»

«قیمت ها درسال ۹۹ به دو سه برابر رسیده حتی از اولین روز امسال هر روز داره بالاتر اما بازنشسته‌ها با این حقوق نمی‌تونن پاسخگوی این تورم باشند. بیچاره بازنشستگان که به علت کهولت سن کسی بهشون کاری نمیده.»

«با افزایش ۳۹ درصدی حداقل حقوق به ۴ میلیون میرسه. پس همسان‌سازی چی شد؟ با اون حقوق باید بره بالای ۵ تومن!»

«خط فقر ۱۰ میلیونه. حقوق بشه ۴٫۵ بشه ۵ تومن بازم دردی دوا نمیشه. قانون گذار باید  برای بازنشسته فکری کنه.»

«ما بازنشستگان مستمری بگیر تامین اجتماعی این همسان سازی حقوق را قبول نداریم ما خواهان همسان سازی حقوق صددرصد مثل سایر بازنشستگان هستیم.»

 

منبع: تجارت‌نیوز

 

 • ناشناس ارسالی در

  معلوم نیست چه گندی میخوان بزنن

 • ایرانی ارسالی در

  کاری را که انجام ندادید بلافاصله در رسانه ها اعلام میکنید.

 • ناشناس ارسالی در

  جالبه که درصد افزایش حقوق را با سال ۹۸ مقایسه میکنن که بگن ۱۳۰ درصدذافزایش داشتیم چرا خط فقر و هزینه های بالا را با چندسال پیش مقایسه نمیکنید؟ آیا خود شما با دو میلیون میتونید با این گرانی بگذرونید، مگه کسی که تنهاس و بچه نداره خرج زندگی نداره؟ باید بره دستشو جلوی نامردا دراز کنه بعد انگ بی آبرویی هم بهش زده بشه. فقط بفکر سوریه و لبنان
  و جیب و ویلاهای خودتون هستین بفکر مردم باشین این مردم سالاری و عزت نهادن نیست

 • ناشناس ارسالی در

  با ۴ میلیون چگونه باید زندگی کرد ،چه فکری با خودشون میکنند ،چون دولت بدهی را نداده باید مستمری بگیران ،تاوان بدهن ،در این میان ازکارافتادههای کلی تامین اجتمایی که از همین حداقلی حقوق هم محروم هستند و سوابق ارفاقی که قانونی هم هست اجرا نکردند ،یکبار کار درست را انجام دهید ،باروح و روان مردم بازی نکنید لطفن

 • حسین ارسالی در

  این دیگه ظلم به ضعیفترین قشر جامعه است.اگر تاریخ را خوانده باشید کار این اقایون دقیقا مثل اخرین میخ به طابوت خودشان است.

 • امیر ارسالی در

  سلام
  فقط این و بدونن چه امروز حکم بذارن رو سایت چه یکماه دیگه..خلاصه باید حقوق واریز بشه..اونوقته که باید منتظر تجمع و اعتراض بازنشسته ها باشن...اونوقته که امثال سالاری و بیات باید بشینن و فحش و آه و نفرین این 4میلیون بازنشسته رو بخاطر ازدست ندادن صندلیشون به جون بخرن..حالا تا میتونن از دادن حق این ملت فرار کنن..دیوان عدالت اگه وارد نشه و به این موضوع رسیدگی نکنه اونم میشه یکی مثله اینا..مجلس و نوبختم میتونن فرمول و نظارت کنن بیان فیش حقوقی یه بازنشسته کشورب و لشگری رو شفاف سازی کنن بعد میفهمن چه ظلمی داره در حق این قشز میشه..به جرات میگم دومیلیون تومن حق هربازنشسته داره پایمال میشه..خدا ازشون نگذره..

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها