|

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان به این کمیسیون ارجاع شده و رسیدگی به آن آغاز شده است.

لینک کوتاه کپی شد

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه نظام رتبه بندی معلمان در مجلس، گفت: لایحه مذکور اواخر سال گذشته از سوی دولت به مجلس ارائه شد که به دلیل اینکه بررسی بودجه در دستور کارقوه مقننه قرار داشت و جلسات کمیسیون‌های تخصصی برگزار نمی‌شد رسیدگی به لایحه رتبه بندی فرهنگیان به جلسات کمیسیون در سال جدید موکول شد.

وی با بیان اینکه بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش آغاز شده است، ادامه داد: پس از پایان ارزیابی‌ها در کمیسیون آموزش، لایحه مذکور برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بیان کرد: چگونگی ارتقاء معلمان براساس صلاحیت‌های فنی و مهارتی و عملکرد رقابتی معلمان، تشکیل کمیته‌های ارزیابی معلمان برای اجرای بهینه طرح رتبه بندی و همچنین تمامی مزایای شغلی و ارتقا یا تنزل رتبه و زمینه سازی برای پیشرفت‌های کاری فرهنگیان در این لایحه لحاظ شده است.

حجت الاسلام فلاحی با بیان اینکه طرحی تحت عنوان ساماندهی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش نیز با 72 امضا به کمیسیون آموزش ارجاع شده است، گفت: طرح مذکور برای ارزیابی کارشناسی به کارگروه تخصصی ارجاع و در حال بررسی است.

وی بیان کرد: علاوه بر این طرح ساماندهی نیروهای غیر رسمی و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی ، نهضتی‌ها، پیش دبستانی‌ها و خرید خدمتی‌ها نیز در دستورکار کمیسیون آموزش است.

نماینده مردم همدان در مجلس با تاکید بر اینکه نقش معلمان در برنامه‌های توسعه کشور راهبردی است ، بیان کرد: ارتقای منزلت فرهنگیان برای توسعه و تعالی کشور ضرورت دارد لذا نباید فرهنگیان در عرصه تلاش برای توسعه علمی و بالندگی آینده سازان کشور هیچ‌گونه دغدغه معیشتی داشته باشند که امیدواریم این لایحه و طرح‌ها در ارتقا جایگاه و منزلت آنها موثر باشد.

 • حمیدپاپی ارسالی در

  با سلام
  محض رای خدا اینقدر صغری و کبری نچینید یکی دو روز بررسی و تصویب کنید الآن 17روز از سال 1400گذشته و شما گفتید از ابتدای سال اجرایی می شود.

 • صادق ارسالی در

  یعنی برای رتبه بندی از همکاران امتحان بگیری عزت معلم چقدر آمده پایین این کسی که می خواد وزیر بشه ازش امتحان میگیرن ایا شرکت نفتم همین طوره برید یک فیش معلم 28 سابقه رو نگاه کنید از یه کارگر کمتر میگیره اره داخل حکم میزنه هفت تومن ولی برو کسوراتشو نگاه کن مالیات بیمه وغیره ،چیزی براش نمیمونه کسی که28 سال سابقه داره بچه دم ازدواج داره هزارتا مشل دیگه

 • م ارسالی در

  موقعی که همترازی حذف شد از معلمان نظر خواهی شد؟؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها