|

دنیای آشپزی

طرز تهیه بروانی شکلات

در اینجا می توانید با طرز پخت بروانی شکلات آشنا شوید.

لینک کوتاه کپی شد

بروانی شکلاتی یکی از دسر های محبوب و مورد علاقه بسیاری افراد در شهر ها و کشور های گوناگون است و همانطور که از اسم آن مشخص است، بافت این دسر بسیار متفوت و چیزی میان بافت کیک و شکلات است. براونی ها معمولا بسیار فشرده، کمی تلخ و پر از شکلات هستند و طعم بسیار دلچسب و منحصر به فردی دارند. طرزپخت این بروانی در حقیقت بسیار آسان است و در اینجا نیز می توانید با چگونگی تهیه آن آشنا شوید. 

مواد لازم: 

170 گرم کره

یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل 

دو قاشق غذا خوری شیر نارگیل بدون شکر و کم چرب

یک چهار قاشق چای خوری عصاره وانیل 

نصف قاشق غذا خوری آرد سفید 

یک قاشق غذاخوری شکر

یک قاشق غذاخوری پودر شکلات 

یک قاشق غذا خوری پودر قهوه

سه عدد تخم مرغ 

طرز تهیه بروانی شکلات 

در ابتدا روغن نارگیل و کره را داخل یک ماهیتابه کوچک بریزید و آنرا به مدت15 تا 20 ثانیه بر روی حرارت نگه دارید تا ذوب شود و سپس آنرا در کناری بگذارید تا کمی خنک شود.

پس از آن، شیر نارگیل و عصاره وانیل را با یکدیگرمخلوط کنید و شکر، پودر کاکائو، پودر قهوه و روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و تمام مواد را به کمکیک همزن برقی هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. 

سپس، تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد براونی اضافه کنبد و با اضافه کردن هر تخم مرغ تمام مواد را با همزن برقی هم بزنید. 

در مرحله بعدی، آرد سفید را به آرامی به موادد کیک اضافه کنید و آنرا به گونه ای هم بزنید تا آرد به صورت گوله گوله نشود.

در مرحله آخر، قالب های کوچک و مخصوص کیک پزی را بردارید،آنها راداخل سینی مخصوص فر بچینید و مواد براونی را داخل آنها ریخته و سینی را باحرارت 180 درجه سانتی گراد به مدت 40 دقیقه داخل فر قرار دهید.

در طول پخت بروانی، می توانید میزان پخته شدن آنرا به وسیله یک خلال امتحان کنید، در صورتی که مواد کیک به خلال بچسبد، باید کیک تان در مدت زمان بیشتری در فر باقی بماند و در غیر این صورت می توانید آنرا از فر بیرون آورده و داخل یخچال قرار دهید تا کاملا خنک شده و سپس این بروانی شکلاتی خوشمزه را نوش جان کنید. 

Brownie-Mug-Cake-500x500download (2)downloadgateau-mug-brownies-fondant-au-micro-ondesdownload (1)منبع: EatingWell

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها