|

علت درگذشت حسین ملکی عکاس و فیلمبردار چه بود؟+ بیوگرافی

حسین ملکی ،‌بازیگر، عکاس و فیلمبردار سینما براثر بیماری کبدی از دنیا رفت.

لینک کوتاه کپی شد

تورج منصوری - فیلمبردار سینما - با تایید این خبر بیان کرد: متاسفانه صبح امروز - شنبه ۱۴ فروردین - از طریق دختر آقای ملکی مطلع شدم که ایشان به دلیل بیماری کبدی کهنه‌ای که داشتند، فوت کرده‌اند.

او افزود: حسین ملکی از پیش از عید نوروز در  بیمارستان بستری بود و تحت مراقبت قرار داشت، اما سرانجام این اتفاق تلخ رخ داد و باید به دختر ایشان که پس از درگذشت مادرش، بسیار همراه پدرش بود تسلیت گفت و آرزوی صبر کرد.

به گفته وی مراسم تشییع و به خاک‌سپاری این هنرمند توسط خانه سینما در حال پیگیری است و زمان قطعی آن مشخص نشده است.

منصوری در ادامه افزود:‌ حسین ملکی تجسم کاملی از سینمای ایران بود و بین دوستان خیلی قدیمی به "حسین آرتیست" معروف بود، چون کار بازیگری می‌کرد و بسیار خوب هم این کار را انجام می‌داد مثل فیلم «ترن» مرحوم قویدل که با خسرو شکیایی کار می‌کرد و حقیقتا نقش مشکل و بی‌نظیری را ایفا کرد.

 

بیوگرافی حسین ملکی

مرحوم ملکی متولد 1320 تهران بود؛ مدیریت فیلمبرداری آثاری نظیر بازی بزرگان، نیاز، بندر مه آلود، مونس، شیفته، سالاد فصل، تله، محاکمه و ... را در کارنامه خود داشت.

او همچنین در کارنامه خود بازیگری در سریال‌هایی نظیر بچه مهندس، قسم، رهایم نکن، از یادها رفته و ... را هم داشت که سریال "بچه مهندس" و "رهایم نکن" در ایام ماه مبارک روی آنتن تلویزیون رفت. 

1400011412475735822513964

تصویری از پشت صحنه سریال "رهایم نکن" و حضور حسین ملکی

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها