|

استان مرکزی در سهمیه اشتغال ۱۲ درصد از برنامه هدفگذاری پیشی گرفت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: این استان پارسال در سهمیه مصوب اشتغالزایی، ۱۲ درصد از برنامه هدفگذاری شده پیشی گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

« محمدتقی آبایی هزاوه» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه مصوب اشتغالزایی استان برای سال گذشته ایجاد  ۱۲ هزار و ۵۵۲ فرصت شغلی تعیین شده بود درحالیکه ۱۳ هزار و ۹۲۱ شغل جدید محقق شد.

وی بیان کرد: مشاغل ایجاد شده دارای شناسنامه هستند و بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی در جدول نهایی اشتغالزایی پارسال ثبت شده‌اند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: بیش از ۲۰۰ فرصت شغل در حوزه اشتغالزایی خانگی و شمار زیادی کسب و کار در بخش روستایی استان نیز علاوه بر مشاغل مذکور در سال گذشته محقق شده که تعدادی از آن‌ها زیر پوشش خدمات  صندوق بیمه روستایی نیز قرار گرفته‌اند.

آبایی هزاوه اظهار داشت: در مجموع  بیش از ۱۵ هزار فرصت شغل جدید پارسال در استان مرکزی ایجاد شده است. وی گفت: استان مرکزی ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی در ایجاد اشتغال دارد و امید می‌رود که  در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها، توفیقات خوبی در این راستا کسب کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: سهمیه اشتغال سال جدید هنوز اعلام نشده اما با راهبردهای عملیاتی تعریف شده امید است عملکرد این حوزه امسال نیز درخشان باشد. استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها