|

تصویب ۸۹ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس: ۸۹ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مصوب شد

لینک کوتاه کپی شد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس: ۸۹ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مصوب شد

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به نگاه جدی مجلس به حل مشکلات جامعه کارگری گفت: مجلس در این راستا ۸۹هزار میلیارد تومان جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مصوب کرد.

ابراهیم عزیزی صبح امروز در نخستین روز کاری سال 1400 با حضور در سازمان تامین اجتماعی و در جمع مدیران این سازمان اظهار داشت: در سال تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید باید از قشر زحمتکش کارگران به عنوان عناصر اصلی تولید حمایت جدی شود.

وی با اشاره به نگاه جدی مجلس به حل مشکلات جامعه کارگری گفت: مجلس در این راستا 89هزار میلیارد تومان جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مصوب کرد که حتی مسئولان سازمان نیز انتظار آن را نداشتند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس رونق تولید را در سایه حل مشکلات سازمان‌هایی چون تامین اجتماعی دانست و گفت: سازمان تامین اجتماعی به نوعی در خط مقدم رونق تولید قرار گرفته است.

وی با انتقاد از نگاه قلکی دولت به سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: نوع نگاه غلط دولت‌ها به این سازمان یک مشکل جدی است و تا دولت‌ها این سازمان را در جایگاه قانونی خود نبینند، مشکلات همچنان پابرجا است.

 عزیزی با بیان اینکه امروز تصدی‌گری دولت تا پایین‌ترین سطح سازمان قابل مشاهده است، عنوان کرد: این یک مشکل بزرگ است در حالی که از ابتدا بنا بود که سازمان تامین اجتماعی غیردولتی اداره شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: تا زمانی که دولت نگاه قلکی خود را به سازمان تامین اجتماعی عوض نکند، معجونی از گرفتاری‌ها متوجه این سازمان خواهد بود.

این نماینده مجلس همچنین خواستار مدیریت اموال و امکانات سازمان تامین اجتماعی توسط خود سازمان شد و گفت: ما نسبت به مدیریت این اموال توسط نهادهای دیگر نقد داریم، دلیلی ندارد یک مجموعه متعلق به سازمان را به فرد یا افرادی واگذار کنیم و پس از آن سازمان را با بدهی‌های فراوان تنها بگذاریم.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به بدهکاری دولت به سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: دولت نباید از پرداخت بدهی خود به این سازمان طفره برود.

وی همچنین خواستار ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان شد و افزود: این دیدگاه وجود دارد که بیمه پول را نقدی می‌گیرد اما در ارائه خدمات نسیه عمل می‌کنند، باید خدمات سازمان به ویژه در بحث درمان به روز بوده و موجب رضایت‌مندی مردم شود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس از حضور بیشتر شستا در استان فارس نیز گفت و افزود: در دیدار با مسئولان شستا توافق شد شستا سرمایه‌گذاری بیشتری در استان فارس داشته باشد.

عزیزی همچنین از راه‌اندازی شعبه تامین اجتماعی در شهر صدرا و درمانگاه این سازمان در زرقان نیز خبر داد و گفت: این دو مورد مهم نیز با توجه به نیاز دو شهر یاد شده ایجاد می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها