|

چرا باید زبان انگلیسی یاد گرفت؟+راه حل ساده⭐️

ما در این مقاله می‌خواهیم کمی در مورد اهمیت زبان انگلیسی و دلایل یادگیری آن صحبت کنیم.

لینک کوتاه کپی شد
2

چرا باید زبان انگلیسی یاد گرفت؟

همان‌طور که می‌دانید، زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی دنیا انتخاب شده است و میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان به این زبان بین‌المللی مسلط هستند. اما آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا زبان انگلیسی تا این حد مهم شده است؟ چرا بسیاری از افراد به دنبال یادگیری این زبان هستند؟

برای پاسخ به این سوالات باید به موارد مختلفی توجه کرد؛ قواعد و گرامر زبان انگلیسی در کنار عوامل سیاسی، اجتماعی و حتی جغرافیایی سبب شده است که طرفداران این زبان روزیه‌روز بیشتر شوند. این در حالی است که اگر کسی زبان انگلیسی را بلد نباشد، باید هزینه‌های زیادی را برای ترجمه بپردازد؛ چراکه قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی اغلب بالا است.

ما در این مقاله می‌خواهیم کمی در مورد اهمیت زبان انگلیسی و دلایل یادگیری آن صحبت کنیم. در آخر نیز بهترین روش برای کاهش قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی توسط سایت دوری جاب را به شما معرفی خواهیم کرد؛ پس ادامه مقاله را از دست ندهید...

 

دلایل یادگیری زبان انگلیسی

در دنیای امروز، یادگرفتن زبان دوم به غیر از زبان مادری از اهمیت بسزایی برخوردار است. امروزه آنقدر ارتباطات انسانی با مردم کشورهای مختلف راحت شده است که با داشتن یک گوشی هوشمند یا لپ تاپ می‌توان با هزاران کیلومتر آنطرف‌تر ارتباط برقرار کرد. اما برای این ارتباط باید یک زبان مشترک داشت و زبان انگلیسی همان زبان مشترک همه انسان‌ها است.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی باعث شده است که کارشناسان متخصص به دنبال راهی برای آسان‌تر شدن یادگیری آن باشند. به همین دلیل، متدها و روش‌های گوناگونی برای آموزش زبان انگلیسی طراحی شده است. در سالیان اخیر نیز مترجمان حرفه‌ای با یادگیری دقیق زبان انگلیسی برای گسترش این زبان و کاهش قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی تلاش‌های زیادی کرده‌اند. از جمله دلایل یادگیری زبان انگلیسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·انگلیسی یک زبان مشترک است

تاکنون بیش از هزار زبان رسمی و غیررسمی در سرتاسر جهان شناسایی شده است که افراد مختلف برای ارتباط با یکدیگر از آن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین اگر بخواهیم با برخی از این افراد صحبت کنیم، باید زبان آن‌ها را یاد بگیریم! حال به نظر شما این کار شدنی است؟! قطعا خیر! زیرا ما توانایی و وقت یادگیری این همه زبان پیچیده و بومی را نداریم. پس بهترین گزینه، یادگیری یک زبان مشترک است.

این زبان مشترک باید به گونه‌ای باشد که همه انسان‌ها با ویژگی‌های مختلف بتوانند آن را به راحتی یاد بگیرند. همچنین قواعد دستوری و واژگان آن نباید پیچیده و دشوار باشد. زبان انگلیسی نیز دقیقا به همین دلیل به یک زبان مشترک بین‌المللی تبدیل شده است؛ زیرا تمام ویژگی‌های گفته شده را دارد.

 

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم

·زبان انگلیسی، زبان علم و دانش است

دسترسی به علم و دانش روز دنیا بدون یادگیری زبان انگلیسی تقریبا غیر ممکن است. این طور می‌توان گفت که تمامی مقالات علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته و منتشر می‌شود. به همین دلیل کسانی که به این زبان تسلط ندارند، مجبور به پرداخت قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی هستند.

از طرفی، انجام مباحثه و تبادل نظر با سایر دانشمندان و محققان نیازمند یادگیری زبان انگلیسی است. در غیر این صورت بهره مندی از علوم و فنون جدید بسیار سخت و غیر ممکن خواهد بود.

 

·آشنایی با فرهنگ‌های مختلف بدون آموزش زبان انگلیسی میسر نیست

هر کشوری دارای فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص به خود است. به عنوان مثال در کشور ایران می‌توان فرهنگ و سبک زندگی اقوام مختلف لر، کرد و ترک را مشاهده کرد. جالب است که برای بسیاری از افراد تمایل زیادی به آشنایی با این فرهنگ‌ها دارند. فرهنگ آسیای شرقی مانند چین و ژاپن تفاوت بسیاری با فرهنگ مردمان آفریقا و اروپا دارد. بنابراین، آشنا شدن با آن‌ها می‌تواند جذابیت زیادی برای ما داشته باشد.

تجربه نشان داده است که یادگیری زبان انگلیسی تاثیر بسزایی بر آشنایی با فرهنگ‌ کشورهای مختلف دارد.

·      اکثر سرگرمی‎های رایج به زبان انگلیسی ساخته شده است

گسترش زبان انگلیسی و پیشرفت تکنولوژی در این کشورها باعث شده است که تقریبا تمامی سرگرمی‌ها به زبان انگلیسی ساخته شوند. به عنوان مثال، فیلم‌های انگلیسی زبان حرف اول را در سینمای جهان می‌زنند. همچنین، موسیقی انگلیسی نیز به عنوان محبوب‌ترین موسیقی جهان شناخته شده است.

در ضمن، صنعت بازی‌های ویدئویی را نباید فراموش کرد! چراکه اکثر بازی‌های پلی استیشن و ایکس باکس به زبان انگلیسی ساخته می‌شوند. در این شرایط، بهترین کار این است که با یادگیری زبان انگلیسی از این سرگرمی‌ها لذت بیشتری ببریم.

دلیل یادگیری زبان انگلیسی

·      پیدا کردن شغل و تجارت با کشورها از طریق زبان انگلیسی راحت‌تر است

یک حقیقت جالب وجود دارد و آن این است که اگر زبان انگلیسی را بلد باشی، راحت‌تر شغل پیدا می‌کنی! این قضیه کاملا با واقعیت جامعه همخوانی دارد و بارها مشاهده شده است که کارفرمایان برای استخدام یک فرد به میزان تسلط او بر زبان انگلیسی نگاه می‌کنند.

در سایر کشورها نیز دقیقا به همین شکل است و برای پیدا کردن بهترین شغل و پیشرفت در کار تجارت و بیزینس باید به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرد.

·      با یادگیری زبان انگلیسی، سفر کردن لذت‌بخش می‌شود

سفر کردن، از جمله بزرگ‌ترین و هیجان انگیز‌ترین تفریحات بشر از همان اوایل پیدایش بوده است. انسان‌ها با سفر کردن تلاش می‌کنند تا چیزهای جدیدی یاد بگیرند و با افراد مختلف معاشرت کنند. حال به نظر شما یادگیری زبان انگلیسی چه تاثیری روی میزان لذت ما از سفر خواهد گذاشت؟ تجربه نشان داده است که ارتباط برقرار کردن با سایر افراد در سفر، تجربه شیرینی برای ما خواهد بود!

 

بالاترین کیفیت و بهترین قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی در دوری جاب!

اگر شما هم برای ترجمه مقالات، کتاب‌ها و اسناد خود با مشکل مواجه شده‌اید، بهتر است از خدمات سایت دوری جاب استفاده کنید. دوری جاب با استفاده از مترجمان حرفه‌ای خود تلاش می‌کند تا بهترین قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی را ارائه دهد.

مترجمین دوری جاب با تسلطی وصف ناشدنی در هنر ترجمه، حتی یک نقطه از چهار چوب و پیام اصلی متن را کم و زیاد نمی‌کنند و با داشتن ظرافت‌های خاص دنیای مترجمی همان مفاهیم را به زبان دیگر به صورت جذاب‌تر با حفظ روح قلم نویسنده تبدیل می‌کنند.

شما نیز می‌توانید همین الان وارد سایت دوری جاب شده و با بارگذاری متن خود و استعلام قیمت ترجمه فارسی به انگلیسی از خدمات بی‌نظیر دوری جاب استفاده کنید؛ پس منتظرتان هستیم...

https://doorijob.com

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی