|

تحقق همسان‌سازی صندوق‌های بازنشستگی تامین اجتماعی، لشکری و کشوری

استاندار فارس با بیان اینکه پیگیری مطالبات به حق کارگران و بازنشستگان همواره در دستور کار قرار گرفته است، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان…

لینک کوتاه کپی شد

کمیسیون کارگری استان با موضوع پیگیری مطالبات کانون بازنشستگان تامین اجتماعی همچنین بررسی مسائل و مشکلات کارگران استان در حوزه های مختلف برگزار شد.

رحیمی در این نشست با اشاره به اینکه طی دولت های یازدهم و دوازدهم، پیگیری مطالبات کارگران و بازنشستگان همواره در دستور کار قرار داشته است ، بیان کرد: یک مقایسه بسیار گذرا به خوبی نشان می دهد، هیچ گاه با چنین شرایط دشواری مواجه نبوده ایم.

وی افزود: تحریم های سخت و شدید از یک سو و پاندومی کرونا از سوی دیگر هزینه های سنگینی را به دولت و ملت ایران تحمیل کرده و امروز با کاهش بیش از ۵۰ درصدی درآمدهای نفتی کشور، این دشواری ها بیش از هر زمان دیگری خودنمایی کرده است.

رحیمی ضمن به حق دانستن مطالبات بیان شده از سوی نمایندگان کارگران و بازنشستگان خواستار توجه به اقدامات انجام شده از سوی دولت و مقایسه این اقدامات با گذشته شد.

 استاندار فارس تاکید کرد: مدیریت ارشد استان در دو سال گذشته همواره این مطالبات را در سطوح ملی پیگیری کرده است.

وی با بیان اینکه دولت تاکنون گام های اثر بخشی در زمینه پاسخگویی به مطالبات بازنشستگان برداشته است، خاطرنشان کرد: دولت با ارائه لایحه دو فوریتی تامین منابع مالی همسان سازی حقوق بازنشستگان در راستای اصلاح بند (و) تبصره دو ماده واحده قانون بودجه اقدام کرده است.

رحیمی تاکید کرد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کشوری و لشکری محقق می‌شود.

استاندار فارس در نظر گرفتن اعتبار ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی به منظور رد بدهی تامین اجتماعی در بودجه سال ۱۴۰۰ را از دیگر اقدامات دولت در جهت پیگیری مطالبات بازنشستگان و کارگران دانست.

وی ادامه داد: همچنین از تامین اجتماعی خواسته شده نسبت به اصلاح احکام بازنشستگان در اسفند ماه جاری اقدام کند که برای دستیابی به این هدف ۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

استاندار فارس بیان کرد: با توجه به عدم احتساب سوابق ارفاقی به عنوان سابقه اصلی بیمه پردازی در جداول محاسبات متناسب سازی و محاسبه آن بر اساس نرخ پرداخت حق بیمه سوابق ارفاقی به میزان ۴.۳۰ اعمال شده بود که با پیگیری های انجام شده این محاسبات از آذر ماه جاری به نرخ ۸.۳۰ تغییر داده شده و ما به التفاوت ناشی از اجرای این تعدیل به حساب مشمولین واریز شده است و در ادامه این پیگیری، مقرر شد سوابق ارفاقی به عنوان سابقه اصلی محاسبه شود.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش های انجام شده از سوی مدیریت ارشد استان برای حفظ و ایجاد فرصت های شغلی در استان اشاره کرد و افزود: طرح «هر بنگاه یک اشتغال» با هدف اینکه هر یک از بنگاه های اقتصادی استان حداقل یک فرصت جدید شغلی ایجاد کنند به اجرا در آمده و بر اساس مستنداتی همچون کد بیمه و مشخصات افراد ، شاهد موفقیت طرح بوده ایم.

موفقیت بیش از ۷۰ درصدی فرمانداران در ایجاد حداقل ۲۰۰ فرصت شغلی، احداث کارخانه‌های جدیدی همچون آلومنیوم جنوب ، جلوگیری از تعطیلی و یا تملک واحدهای تولیدی توسط بانک ها و همچنین احیاء بعضی از کارخانه های در حال زوال از دیگر اقداماتی است که  به گفته رحیمی در این راستا در استان فارس انجام شده است.

استاندار فارس تاکید کرد: بی تردید بهترین راهکار برای دستیابی جامعه کارگری و بازنشستگان تامین اجتماعی به مطالبات به حق و قانونی خود این است که این جامعه تشکل یافته، نهادینه، معقول و آگاه، خواسته های خود را از طریق کانون های کارگری و بازنشتگان مطرح کنند.

  • ناشناس ارسالی در

    جناب اقای استاندار محترم چرا هنگام افزایش پنحاه درصدی کارمندان دولت کرونا و تحریم نبود در زمان افزایش و همسانسازی دوبار در سال جاری به میزان نود درصد حقوق شاغلان همتراز و اعطای یک طبقه شغلی به بازنشتگان کشوری تحریم و کرونا .وجود نداشت وقتی به بازنشستگان تامین اجتماعی که میرسد کرونا و تحریم مانع همسانسازی میشود مسلمان یک بام و چند هوا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها