|

3.5 میلیون بازنشسته تامین اجتماعی در انتظار همسان سازی

بررسی مجدد طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در کمیسیون تلفیق، روزنه امیدواری را برای 3.5 میلیون بازنشسته ایجاد کرد

لینک کوتاه کپی شد

طرح همسازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بار دیگر در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس مورد بررسی قرار می گیرد تا مجلس و دولت با همراهی یکدیگر، منابع مالی مورد نیاز اجرای طرح همسان سازی مستمری بگیران تامین اجتماعی را فراهم کنند.

بررسی مجدد این مساله حیاتی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در کمیسیون تلفیق نشان از اراده دولت و مجلس برای اجرای کامل این طرح برای همه مستمری بگیران به خصوص برای همه ۳ میلیون و ۵۰۰ بازنشسته تامین اجتماعی در کشور است.

همگان اذعان دارند در سال های اخیر به علت تحریم های امریکا و کاهش ارزش پول ملی، قدرت خرید بازنشستگان و مستمری بگیران به کمتر از یک سوم و بیشتر کاهش پیدا کرده است و این مساله بازنشستگان را در معرض مشکلات عدیده ای در تامین معیشت زندگی آنان کرده است.

برای جبران کاهش قدرت خرید کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، ترمیم حقوق این اقشار کم درآمد جامعه ضروری است، لذا دولت در یک اقدام هماهنگ در اواخر سال ۹۷ بخشی از حقوق کارکنان خود را ترمیم کرد و مقرر شد که طرح همسازی سازی حقوق بازنشستگان را نیز در صندوق بازنشستگی کشوری عملی کند.

متعاقب این اقدام، دولت همسازی حقوق بازنشستگان عضو صندوق بازنشستگی کشوری را به مورد اجرا گذاشت و بیش از ۳۰ درصد مستمری بازنشستگان کشوری افزایش یافت.

اما برای همساز  مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی منابع زیادی مورد نیاز بود و تامین اجتماعی با توجه به طلب های خود از دولت به تنهایی نمی توانست این طرح را اجرایی کند.

  • ناشناس ارسالی در

    ترو خدا به فکر زنان مستمری بکیر بازنشسته تامین اجتماعی با حقوق کمتر از ده سال هم باشید خیلس سخته با 600تومن

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها