|

مسکو : سفر گروسی به ایران نتایج مثبتی داشت

مسکو سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را به ایران دارای نتایجی مثبت ارزیابی کرد.

لینک کوتاه کپی شد

«میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی، به سفر «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران واکنش نشان داد.

وی در توییتر خود نوشت «خبر فوری! رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با نتایجی مثبت از تهران بازگشت. اگر چه پروتکل‌های الحاقی تا ۲ روز دیگر لغو خواهند شد، اما ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به تفاهم مشترکی رسیدند که اجازه سطحی کافی از نظارت‌ها را می‌دهد.»

گروسی دیروز برای دیدار و رایزنی با مقامات کشورمان درباره نحوه ادامه روند بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سفر کرد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، در بازگشت از سفر اخیر به ایران در جمع خبرنگاران در فرودگاه «وین»، از تداوم سه ماه راستی آزمایی ضروری این سازمان در ایران خبر داد.
وی با تاکید به دستیابی به نتیجه قابل قبول با تهران، در پی سفر به ایران گفت «ما به درک فنی دوجانبه‌ای رسیدیم که براساس آن آژانس قادر است به فعالیت‌های راستی آزمایی و نظارت خود برای یک دوره سه ماهه ادامه دهد ... براساس این توافق، تهران به بازرسی‌های فوری در این هفته پایان می‌دهد.»
 
وی همچنین افزود «آژانس این شرایط را پس از ۲۳ فوریه (۵ اسفند) تثبیت می‌کند. فعالیت‌ها تحت بازبینی مستمر قرار خواهد داشت؛ این بازبینی‌ها می‌تواند زودتر تعلیق شود یا آن که تمدید شود.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها