|

حاشیه جدید برنامه همرفیق

تمسخر شعر اتل متل توتوله در همرفیق و انتقادها از آن

در یکی از برنامه‌های اخیر همرفیق، مهمان برنامه به خواندن اتل متل توتوله و تمسخر آن پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد
2

برنامه همرفیق از زمان آغاز پخش با حواشی و جنجال‌های زیاد همراه بوده است. به تازگی هم خواندن اتل متل توتوله و تمسخر آن توسط مهمان این برنامه موجب انتقادهایی از این برنامه شده است.

در یکی از قسمت های اخیر برنامه «همرفیق» شهاب حسینی، نیما رئیسی و محمدرضا علیمردانی مهمان آن بودند و علیمردانی به بیان نگاه خاص خود به هیچانه‌ها از جمله «اتل متل توتوله» و «دستمال من زیر درخت آلبالو گم شده» پرداخت. صحبت‌های علیمردانی با طنز و شوخی و البته با بیان اعتقادش مبنی بر بی‌معنی بودن هیچانه‌ها همراه بود.

بعد از پخش این برنامه برخی به انتقاد از  محتوای آن پرداختند و یک پژوهش‌گر ادبیات کودک نیز گفت شعر اتل متل توتوله قدمتی 500 ساله و ریشه در تاریخ ما دارد.

سعید حسام‌پور، رییس مرکز مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز  هم در یادداشتی در این‌باره نوشت: «در یکی از برنامه‌های همرفیق، مجری محترم و مهمانان ایشان به هیچانه­‌ها اشاره می‌کنند و یکی از مهمانان با نگاهی ناقص به این گونه‌ ادبی به بیان روایت خود می‌پردازد و شیوه‌ روایت این عزیز این‌گونه به مخاطب القا می‌کند که این دسته از متن‌ها بی‌ارزش هستند. البته ساده­‌ترین کارکرد این متن‌ها همین خنده‌های برآمده از شگفتی است که راوی از مخاطبان می‌گیرد اما به نظر می‌رسد این رویکرد نشانگر ناآگاهی و شناخت سطحی آنان از هیچانه است.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها