|

طبیعت بکر

تصاویری جذاب از بکر ترین مناطق روی زمین

حتما تا کنون مناطق بکر و زیبای بسیاری را در جهان ندیده اید و چیزی در مورد آن نشنیده اید. در اینجا بعضی از این مناطق زیبا و دست نخورده را…

لینک کوتاه کپی شد

 با وجود جمعیت رو به افزایش کره زمین، هنوز هم مناطق بکر زیادی با کمترین نفوذ انسانی از زمین های یخ بندان قطب جنوب تا جنگل های پاپوآ گینه وجود دارد که در اینجا به بعضی دیگر از آنها اشاره می کنیم.

 

1. نامیبیا

نامیبیا یکی از کم جمعیت ترین کشور های جهان است. این کشور که در آفریقای جنوبی واقع شده، نام خود را از صحرای نامیب گرفته و حدودا دارای 2500 یوزپلنگ است که می توان گفت در حال حاضر یک چهارم از کل یوزپلنگ های جهان را در خود جای داده است. نامیبیا با داشتن تپه های شنی عظیم، سنگ نگاره های باستانی، دهانه ها و آبشار ها دارای بکر ترین و دست نخورده ترین مناظر جهان است. همچنین، این کشور یکی از استثنایی ترین کشور هایی است که در قانون اساسی توانسته سلامت اکوسیستم خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کند.

FYhqpjvusEvgQzyuEv4sFS-1200-80

2. گالاپاگوس

حتی اگر سفر های داروین به ان جزایر بی نظیر توسط مسافران زیادی دنبال شده باشد، از جزایر گالاپاپوس هنوز هم می توان به عنوان یک مکان بکر یاد کرد. این مجمع الجزایر در حقیقت محل سکونت لاک پشت های غول پیکر، شیر های دریایی، پنگوئنو ماهی است. این جزایر تنها 23 هزار نفر جمعیت دارد و بنابراین به جای انسان، صد ها گونه بومی و گیاهی در آن دیده می شود.

SE8iY3RDAAh7BtnEKAasPi-1200-80

3. پاپوآ گینه نو

این منطقه یکی از روستایی ترین و کمترین مکان های کاوش در جهان در اقیانوس آرام، قاره اقیانوسه و گینه نو است. دانشندان بر این باور اند که بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری کشف نشده در این مکان وجود دارند. همچنین، یکی از مشکلات عمده موجود در این منطقه این است که به علت ناهمواری های زمین، مشکلات موجود در سیستم قانونی و هزینه بالای توسعه زیر ساخت های آن، امکان بهره برداری از منابع طبیعی عظیم آن وجود ندارد و همین مسئله موجب شده تا چشم انداز زیبای آن بکر و دست نخورده باقی بماند.

fN29G2BaPwAbyjrZwYDPRG-1200-80

4. سیشل

سیشل از بیشترین درصد اراضی تحت حفاظت از هر کشور برخوردار است و سواحل بکر آن محل زندگی پرندگان و طوطی های خاص همان منطقه به نام سیشل است و همچنین از آنجایی که ان منطقه چندان شناخته شده نیست، بازدیدکنندگان بسیار کمی از ان محل دیدن می کنند.

83Mz5sSwi63tiCHDJSMWhZ-1200-80

5. بوتان

چیزی در حدود شصت در صد از این منطقه که به عنوان تکه ای از بهشت شناخته می شود، پوشیده از جنگل است و یک چهارم سرزمین آن نیز به عنوان پارک های ملی و مناطق حفاظت شده تعیین شده است. به علاوه کوه ها و دره های ناهموار آن، این مکان را به یک کانون زیست محیطی بکر تبدیل کرده است.

gtLSTqHjZ3insFYWd3q9VW-1200-80

6. پارک ملی داینتره در استرالیا

پارک ملی داینتره واقع در کوئینزلند در شمال استرالیا است و شامل یک جنگل بکر با قدمت 110  میلیون ساله و یکی از قدیمی ترین اکو سیستم ها روی زمین است. این پارک هزاران گونه گیاهی را در خود جای داده که هر کدام از آنها نیز بیش از 2500 سال قدمت دارند.

NUYp7SsmzcprDPdMT97F5n-1200-80

7. فیوردلند در نیوزلند

در انتهای جنوبی ساحل غربی نیوزلند، منطقه فیورلند با زمین های ناهموار و خالی از سکنه وجود دارد و حتی تعداد معدود ساکنان اطراف نیز تنها برای ماهگیری و جمع آوری سنگ های مرمر به آن منطقه می روند. 

XMXnBdLiJAJZSUg3nHsoEL-1200-80

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها