|

آغاز سال گاو

لحظه تحویل سال 1400 ، زمان دقیق تحویل سال نو

لحظه تحویل سال 1400 و آغاز سال نو شمسی چه زمانی است؟ سال 1400 نماد کدام حیوان است؟

لینک کوتاه کپی شد

با نزدیک شدن به ایام عید و سال نو شمسی ، برای بسیاری از شما عزیزان سوال است که لحظه تحویل سال 1400 و آغاز سال نو شمسی دقیقا چه زمانی می باشد؟ در ادامه این خبر گزارشی در خصوص زمان دقیق تحویل سال 1400 و آغاز سال نو شمسی را خدمت شما عزیزان ارائه کرده ایم. با ما همراه باشید.

لحظه تحویل سال 1400

342873_180

  • زمان تحویل سال ۱۴۰۰ : ساعت ۱۳ و ۷ دقیقه و ۲۷ ثانیه
  • روز تحویل سال ۱۴۰۰ : (شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳۰) روز شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ هجری شمسی
  • مطابق ۰۸ شعبان ۱۴۴۲ هجری قمری
  • ۲۰ مارس ۲۰۲۱ میلادی
  • شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳۰

در قسمت قبلی زمان دقیق و لحظه تحویل سال 1400 را خدمت شما عزیزان آغاز کردیم. امسال سال کبیسه است و به همین دلیل اسفند امسال 30 روزه می باشد. ساعت یک و هفت دقیقه ظهر روز شنبه 30 اسفند ماه 99 ، زمین یک دور خود را به دور خورشید تکمیل کرده و سال تحویل می شود. اما تعطیلات رسمی عید نوروز از روز یکشنبه یعنی 1 فروردین ماه سال 1400 آغاز می شود.

لحظه تحویل سال ۱۴۰۰ اعلام شد. نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن ‌ترین جشن ‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است. عید نوروز بزرگترین جشن ملی ایرانیان است و محدود به مرز‌های جغرافیایی کشور ایران نیست و گسترۀ آن به پهنای مرز ‌های فرهنگ ایرانی است. به غیر از کشور‌ های اطراف همچون تاجیکستان، افغانستان و ... عید نوروز توسط فرزندان ایران زمین در سراسر گیتی پاس داشته می‌شود.

نوروز باستانی یادگار نیک گذشتگان ماست که پیام آور دوستی، عشق و محبت است. نوروز ایرانی درآمیخته با لطافت وخرمی طبیعت و فرصتی کم نظیر برای ورود به مرحله‌ای نیکوتر و برتر از عمر آدمی است. بدون تردید دمیدن روح تازگی بهار در میان درختان تنومند و کهنسال و استوار بسیار زیبا و دلنشین است.  

سال 1400 نماد کدام حیوان است؟

در قسمتی قبلی ساعت و زمان دقیق لحظه تحویل سال 1400 را خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. اما سوال برخی از شما این است که سال 1400 نماد کدام حیوان است؟ در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که سال 1400 سال گاو می باشد.  با این حال برای بسیاری از مردم نام حیوان سال به دنیا آمدنشان مهم است و اغلب برای گرفتن فال و طالع بینی و ... از آن استفاده می کنند و برای عده ای که تقویم و سر رسید چاپ می کنند این موضوع مهم است زیرا می خواهند از نماد این حیوان در محصول شان استفاده کنند. جالب است بدانید که هر سال شمسی برابر با نماد یک حیوان است. البته این موضوع همانطور که گفته شد در فال ها و طالع بینی ها کاربرد دارد. که البته به آن گاه شماری حیوانی نیز می گویند. 

ستاره شناسان ما سالهای این دوره را چنین یاد می کنند:

۱- سیچقان ئیل یا سال موش.

۲- اود ئیل یا سال گاو.

۳- بارس ئیل یا سال پلنگ.

۴- توشقان ئیل یا سال خرگوش.

۵- لوی ئیل یا سال نهنگ (که در جنوب شرق آسیا آن را سال اژدها می خوانند.)

۶- ئیلان ئیل یا سال مار.

۷- یونت ئیل یا سال اسپ.

۸- قوی ئیل یا سال گوسفند. (چینی ها آن را سال بز می نامند.)

۹- بیچی ئیل یا سال میمون.

۱۰- تخافوی ئیل یا سال مرغ (که در جنوب شرق آسیا سال خروس نامیده میشود.)

۱۱- ایت ئیل یا سال سگ.

۱۲- تنکوز ئیل یا سال خوک.

در حدود هشتصد سال پیش از امروز، دانشمند و سخنور نامور کشور ما ابونصر فراهی اسامی این سالیان را برای آموزش اطفال در کتاب نصاب الصبیان خویش چنین به نظم کشیده بود:

 

موش و بقر و پلنگ و خرگوش شمار

زین چار چو بگذری٬ پلنگ آید و مار

و آنگاه به اسپ و گوسفندست حساب

حمدونه و مرغ و سگ و خوک آخر کار

مشخصات متولدین سال گاو ( 1400 )

آرام و صبور کم رو و کند و دقیق و صاحب روش متعادل و بی اهمیت نسبت به خود. گاو هوشیاری‌های طبیعتش را پشت یک چهره‌ی خانگی اش پنهان می‌کند. او اهل تفکر است و به همین دلیل شاید تنهائی را دوست می‌دارد و می‌تواند هدفی را تا سر حد تعصب تعقیب کند.

میهن پرستی افراطی دارد متاسفانه برای گاو عشق چیزی جز یک معمای قابل قبول نیست، می‌تواند با خروس ازدواج موفقیت آمیزی داشته باشد همچنین با موش‌ها نیز و مار و میمون هم می‌توانند در کنار گاو زندگی آرام توام با آرامشی داشته باشند، ولی از ببر و بز باید ترسید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها